Choroby i objawy – diagnoza – leczenie – przebieg

Acetyl L-Carnitine- opinie, forum, cena, gdzie kupić?

Acetyl-L-Carnitine-suplement

Potężny suplement Acetyl L-karnityny, stworzony aby zwiększyć Twoją energię, koncentrację i pomóc Ci schudnąć.

Acetyl L-Carnitine


Działa jak spalacz tłuszczu dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym, które przekształcają tłuszcz w energię, zawsze należy mu towarzyszyć ćwiczeniami fizycznymi.
Zwiększ swój poziom energii, popraw swoje wyniki sportowe i koncentrację.


Najwyższej jakości składniki produkowane w laboratoriach certyfikowanych przez UE zgodnie z surowymi normami jakości.
Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się spożywać 2 kapsułki dziennie, między posiłkami i przy pomocy szklanki wody.

Czym jest Acetyl L-Carnitine?

Acetyl-L-Carnitine-czym-jest-apteka-allegro


Acetylo-L-karnityna (znana również jako L-acetylo-karnityna, lewacekarnina lub ALCAR) jest acetylowaną postacią L-karnityny, czwartorzędowego amonu pochodzącego z dwóch aminokwasów, lizyny i metioniny. Cząsteczka jest stosowana w klinikach jako adiuwant (suplement diety) w leczeniu naczyń krwionośnych mózgu. Związek w organizmie, a dokładnie we krwi, jest metabolizowany dzięki esterazy osoczowej w karnitynie, która jest wykorzystywana do transportu kwasów tłuszczowych w mitochondriach: kwasy tłuszczowe są następnie wykorzystywane i utleniane.


Farmakodynamika


Leverekarnina jest syntetyzowana w mitochondriach z karnityny i acetylo-CoA przez enzym L-acetylo-karnityny, z uwalnianiem koenzymu A.
Podczas intensywnych ćwiczeń duża część nieużywanej L-karnityny i acetylo-CoA jest przekształcana w ALCAR i koenzyme-A (CoA) w mitochondriach przez enzym karnityny O-acetyltransferazy.
ALCAR jest transportowany poza mitochondria, gdzie jest ponownie przetwarzany na dwa podstawowe składniki. L-karnityna jest sprowadzana z powrotem do mitochondriów, gdzie dzięki grupom acylowym ułatwia stosowanie kwasów tłuszczowych, jednak nadmiar acetylo-CoA może blokować ten proces.Nadmiar acetylo-CoA powoduje w rzeczywistości wzrost liczby węglowodanów, które mogą być wykorzystywane do celów energetycznych ze szkodą dla kwasów tłuszczowych. Dzieje się tak dzięki różnym mechanizmom wewnątrz i na zewnątrz mitochondriów. Mechanizm transportowy ALCAR polega na redukcji acetylo-CoA wewnątrz mitochondriów, ale wzrost na zewnątrz.


Metabolizm glukozy u osób chorych na cukrzycę poprawia się wraz z podaniem zarówno ALCAR[7], jak i L-karnityny.ALCAR zmniejsza spożycie glukozy i zamiast tego sprzyja utlenianiu kwasów tłuszczowych u pacjentów niecukrzycowych.Udział L-karnityny jest przekształcany w ALCAR po spożyciu u ludzi.
Lek działa ostatecznie jako dawca grup acetylowych, które, związane z koenzymem A, interweniują w cykl Krebsa: w ten sposób wpływają zarówno na metabolizm kwasów tłuszczowych, jak i węglowodanów.

Cząsteczka jest podobna pod względem strukturalnym do acetylocholiny: wysunięto hipotezę, że L-acetylocharnityna na poziomie centralnego układu nerwowego może uczestniczyć w tworzeniu tego mediatora chemicznego
Neuroprotekcyjne działanie podawania ALCAR wykazano doświadczalnie w modelach niedokrwienia mózgu u szczurów[13] oraz w leczeniu uszkodzeń obwodowego układu nerwowego. Badania wykazały możliwe działanie neuroprotekcyjne nawet u pacjentów z chorobą Parkinsona.

Wykazano, że ALCAR zwiększa ruchliwość plemników, prawdopodobnie w wyniku zwiększonego poziomu testosteronu w osoczu, ponieważ sprzyja on większemu uwalnianiu hormonu luteinizującego.Ponieważ ruchliwość plemników jest jednym z najważniejszych czynników określających potencjalną płodność jednostki, acetylo-L-karnityna może być przydatna u niektórych mężczyzn w zwiększaniu płodności.

Zastosowania kliniczne

Jak-rozruszac-Acetyl-L-Carnitine-zastosowanie-kliniczne-po-wakacjach-Mamy-na-to-sposob_article-opinie-forum


U osób dorosłych był on stosowany w leczeniu świądu i zapalenia korzeni nerwów (zapalenie korzeni nerwowych) wtórnego w stosunku do urazowych zmian mechanicznych, bezpośrednich i pośrednich, uciskowych i zapalnych.[21][22].
Jego użycie było eksperymentowane również w celu poprawy stanu depresji[23][24][25] i zdolności poznawczych osób starszych[26] oraz w chorobie Alzheimera.[27][28][29][30][31].
W przeglądzie z 2003 r. stwierdzono, że chociaż w oparciu o globalną skalę kliniczną Impresji, po leczeniu lewacekarniną uzyskano korzyść, to jednak nie stwierdzono istotnych statystycznie różnic pomiędzy grupami pacjentów leczonych tym lekiem a grupami leczonymi placebo[32].

Skutki uboczne


Podczas leczenia, a w szczególności we wczesnych stadiach, niektóre osoby mogą doświadczać podniecenia, niepokoju, pobudzenia psychoruchowego i czasami bezsenności. Objawowość ta szybko się zmniejsza wraz ze zmniejszeniem dawkowania.

Przeciwwskazania


Lek jest przeciwwskazany u osób o znanej nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu farmaceutycznego.

Dawki terapeutyczne Acetyl L-Carnitine


Leverekarnina może być podawana przez os w dawce dziennej 0,5-1,5 g w 2-3 dawkach.

Gdzie kupić Acetyl L-Carnitine?

Kup oryginalny produkt u prodecenta.