Arthrolon – żel na stawy – opinie, cena, forum, składniki, gdzie kupić, allegro

Bóle stawów dotykają coraz więcej osób. Jak sobie z nimi radzić ? Jak im zapobiegać?

Istnieje kilka rzeczy do zrobienia w celu zmniejszania bólu stawów, czy to z powodu urazu lub po prostu spowodowane zapaleniem .

Wskazówki zapobiegające bólom stawów

  • Pamiętaj, aby mieć czas na odpoczynek. Nadmierny odpoczynek może osłabić mięśnie i pogłębić ból stawów. Znajdź bezpieczny program ćwiczeń dla swoich kolan i wykonuj go konsekwentnie. Jeśli nie jesteś pewien, jakie ruchy są bezpieczne lub ile możesz zrobić, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutą.
  • Ćwiczenie. Ćwiczenia kardiologiczne wzmacniają mięśnie, które podtrzymują kolano i zwiększają elastyczność. Szczególnie przydatny może być również trening siłowy i rozciąganie. W przypadku kardio, niektóre dobre zajęcia obejmują spacery, pływanie, aerobik wodny, rowery treningowe i maszyny eliptyczne. Tai Chi może również pomóc zmniejszyć sztywność i poprawić równowagę.
  • Nie przeoczaj swojej wagi. Jeśli masz nadwagę, utrata wagi zmniejsza obciążenie kolana. Nie jest ściśle konieczne osiągnięcie “idealnej” wagi. Małe zmiany mogą zrobić całą różnicę.
  • Nie krępuj się używać pomocy w chodzeniu. Kula lub laska może odciążyć kolano. Szyny na kolana i aparat na kolana mogą również pomóc w utrzymaniu stabilności.
  • Nie pozwól, żeby twoje buty pogorszyły sprawę. Wyściełane wkładki mogą zmniejszyć nacisk na kolana. W przypadku artrozy kolana lekarze często zalecają stosowanie specjalnych wkładek do butów. Aby znaleźć odpowiednią wkładkę, należy porozmawiać z lekarzem lub fizjoterapeutą.