Cellinea – odchudzanie – 2020 – efekty, opinie (forum), czy działa i gdzie kupić?

Przyczyny powstawania cellulitu i niedoskonałości skóry mogą mieć podłoże genetyczne, hormonalne lub być konsekwencją stresującego stylu życia, charakteryzującego się złymi nawykami żywieniowymi. W przypadku cellulitu organizm reaguje gromadzeniem się tłuszczu w warstwie pod skórą. Czynniki, które działają negatywnie na mikrokrążenie tkanki tłuszczowej, powodują dysfunkcje w głębi, w podskórnej i na powierzchni, w skórze właściwej i wiadomo, że właściwe leczenie, zwłaszcza jeśli miejscowe i działające transdermalnie, może mieć znaczenie.

Jak zapobiegać cellulitowi?

Cellulit – większość kobiet ma go na udach, plecach lub brzuchu. Niektórych to nie obchodzi, ale jeśli należysz do kategorii kobiet świadomych urody, wiedz, że istnieją sposoby na walkę z tą powszechną niedoskonałością.

  • Ćwiczenie: To jeden z najlepszych zabiegów. Nie spowoduje to zniknięcia cellulitu, ale stonowanie mięśni pod grudkami może sprawić, że skóra stanie się bardziej wyrównana.
  • Jeść więcej błonnika: Wybieraj produkty pełnoziarniste, owoce i warzywa zamiast tych, które mają zbyt dużo kalorii. Proste lub “wyrafinowane” węglowodany znajdujące się w wielu rodzajach chleba, cukierków i napojów bezalkoholowych dodają niepotrzebnych kalorii do codziennej diety. Prowadzi to do tworzenia się tłuszczu, szczególnie w obszarach podatnych na cellulit.
  • Utrata wagi: Cellulit wpływa na chude osoby tak samo jak osoby z kilkoma dodatkowymi funtami. Ale nadmiar wagi często czyni go bardziej widocznym. Jeśli masz nadwagę, najlepszym lekarstwem jest zrzucić kilka kilogramów, starając się schudnąć powoli, choć. Dieta jojo może pogłębić cellulit.
  • Rzucenie palenia: Każdy papieros wpływa na dopływ krwi do skóry, która staje się cieńsza i jest bardziej podatna na odkształcenia. Dzięki temu cellulit jest bardziej widoczny na ramionach, udach i plecach.
  • Masaż obszarów krytycznych: Poświęć kilka minut dziennie na intensywny masaż obszarów dotkniętych cellulitem. Spróbuj tego pod prysznicem lub przy nakładaniu balsamu do ciała. Masaż poprawia przepływ krwi i eliminuje nadmiar płynów, dzięki czemu cellulit jest mniej widoczny.
  • Noszenie odzieży do sauny: są one zaprojektowane przede wszystkim po to, aby pomóc ludziom szybko schudnąć. Działają one poprzez zatrzymywanie ciepła ciała w celu zwiększenia jego temperatury. Ciało reaguje uwalniając pot, aby się schłodzić. Rezultatem jest zwiększona potliwość jest utrata masy ciała poprzez wydalanie płynów. Sportowcy sklasyfikowani według wagi, tacy jak zapaśnicy i bokserzy, noszą odzież z efektem saunowym, aby szybko stracić kilogramy przed meczem, co pozwala im zakwalifikować się do niższej klasy wagowej. Ten rodzaj odzieży zwiększa również krążenie. Kiedy nosisz ubranie w saunie, zwiększa się metabolizm i tętno, krew wypływa na powierzchnię skóry, naczynia rozszerzają się i stają się znacznie bardziej elastyczne, a krążenie wzrasta. Kończyny ciała korzystają bardziej z lepszego krążenia.

Interesujący fakt

Kawa przeciwko cellulitowi – Wiele osób o tym nie wie, ale kofeina i antyoksydanty obecne w kawie są skutecznym środkiem przeciwko nieestetycznemu cellulitowi. Działając jako środek pobudzający, kofeina jest w istocie zdolna do mikrokrążenia i zmniejszenia retencji wody. Te dwa czynniki mogą przeciwdziałać pojawianiu się wyprysków, takich jak skórka pomarańczowa. Przeciwutleniacze bogate w kawę mają również korzystne działanie, ponieważ ułatwiają usuwanie produktów odpadowych, dzięki czemu skóra jest wyraźnie bardziej napięta i promienna.