Cera pełna blasku

Kosmetyki, które przywrócą blask
Jest kilka kosmetyków, które powinny znaleźć się w każdej kosmetyczce. O cerę znakomicie zadbają różnego rodzaju sera – na przykład te z witaminą C, kwasem hialuronowym czy ceramidami, które wzmocnią barierę ochronną skóry, sprawią, że będzie ona jędrniejsza i bardziej napięta oraz zlikwidują przebarwienia, na przykład te po słoneczne. Serum stosujemy pod krem, jako osobny etap pielęgnacji. Warto też raz, dwa razy w tygodniu postawić na mocniejsze nawilżenie i zastosować maseczkę. Dobrze sprawdzą się na przykład maseczki z glinki – oczyszczą one dogłębnie skórę i nawilżą ją, pozostawiając cerę gładką i lśniącą. W każdej kosmetyczce powinno się także znaleźć miejsce dla peelingu – w przypadku bardziej delikatnej skóry lepiej postawić na enzymatyczny, cerę odporniejszą można potraktować też mechanicznym, z drobinkami. Najlepsze efekty da nam właśnie maseczka położona na twarz po peelingowaniu. Oczywiście w procesie pielęgnacji pominąć nie sposób kremu. Najlepiej, jeśli ma on wysoki filtr, który ochroni twarz przed zgubnymi skutkami promieniowania UV.

Jak kupić markowe kosmetyki i nie przepłacać
Inwestując w zawartość swojej kosmetyczki warto zwrócić uwagę na marki, które mają renomę i cieszą się pozytywnymi opiniami od lat. W tym rankingu słusznie wysokie miejsce zajmują również kosmetyki polskie, które nie należą do najtańszych. Jak więc kupić tanie kosmetyki markowe? Warto zainteresować się drogeriami internetowymi. Sklepy, nie inwestujące w lokal mogą sobie pozwolić na niższe marże. Często też udaje się skorzystać z promocji “dla stałych klientów” – wiele perfumerii oferuje możliwość zbierania punktów, które potem przekładają się na atrakcyjne rabaty.

Kupując kosmetyki warto też pamiętać o złotej zasadzie – nie róbmy niepotrzebnych zapasów. Jasne, kupienie dwóch żeli na promocji to jeszcze nie problem, ale jeśli nasza chęć poeksperymentowania doprowadzi do posiadania pięciu kremów nawilżających, z których przynajmniej trzy zdążą się przeterminować zanim ich użyjemy – powinniśmy zmienić schemat.