Chcę szybko schudnąć! – takie mam postanowienie

Chcę szybko schudnąć! - takie mam postanowienie
ziola na odchudzanie

Choć wiemy, że nie istnieją magiczne pigułki na odchudzanie, często łudzimy się, że jakimś niewytłumaczalnym sposobem, uda nam się schudnąć jak za pomocą magicznej różdżki. Zdrowy rozum podpowiada, że czas przejść na dietę, zacząć przygodę ze sportem. Serce natomiast pragnie poczuć niesamowite emocje płynące z rozpływającej się w ustach czekolady. A człowiek porusza się w tym wszystkim jak marionetka na sznurkach, kierowana chwilowymi zamysłami. Jeśli czujecie się, jak powyższa laleczka kierowana sznurkami to znaczy, że nadszedł czas na POSTANOWIENIA NOWOROCZNE!

Postanowienia noworoczne

Postanowić możemy sobie oczywiście bardzo wiele. Począwszy od wstawania o nieludzko wczesnej godzinie, codziennego porannego treningu, poprzez zdrową dietę z posiłkami o stałych porach, aż po wypijanie 5 litrów wody każdego dnia, w celu oczyszczenia organizmu z toksyn. Istnieją bardzo zmotywowani, pracowici i konsekwentni ludzie, dla których takie plany nie są problem,  lecz rutyną codziennego dnia. Jeśli nie jesteśmy w owej grupie wybrańców, to na pewno czas ze sobą coś począć.

Metoda małych kroczków

Najlepszym wyborem jest metoda małych kroczków. Wybierzmy sobie 1 postanowienie noworoczne, które jesteśmy w stanie wypełnić np. co dzień jeść 4-5 posiłków, które przygotujemy ze zdrowych produktów, kierując się np. piramidą żywienia. A może za miesiąc lub dwa okaże się, że stać nas na kolejne np. postanowienie nowomiesięczne. Kto wie, do czego jesteśmy zdolni? ?

Ziołowa pomoc w walce z kilogramami

Jeśli naszym postanowieniem jest zrzucenie zbędnych kilogramów, to czemu nie pomóc sobie naturalnymi środkami tzn. ziołami. Istnieje wiele roślin, które wspomagają metabolizm, działają moczopędnie, ułatwiając pozbycie się obrzęków czy poprawiają nasze trawienie, ogólnie nazywane ziołami na odchudzanie. Spośród nich można wymienić mniszka lekarskiego, ostre przyprawy takie jak papryczka chili, babkę płesznik czy zieloną herbatę. W sklepach, na półkach widnieją gotowe mieszanki ziołowe – herbatki na odchudzanie. Może warto się z nimi zapoznać, aby zrealizować wyznaczone przez nas postanowienia.