Fast Burn Extreme – odchudzanie – 2020 – Opinie forum oraz efekty i skład – gdzie kupić, cena

Dieta ketogeniczna jest dietą niskowęglowodanową, wysokotłuszczową, która ma wiele wspólnych cech z dietą Atkinsa i ogólnie ze wszystkimi dietami niskowęglowodanowymi.

Dieta ta zakłada drastyczne zmniejszenie spożycia węglowodanów i zastąpienie ich przez tłuszcze. Ta redukcja węglowodanów wprowadza organizm w stan metaboliczny zwany “ketozą”. Kiedy to się dzieje, twoje ciało znacznie zwiększa swoją zdolność do spalania tłuszczu do produkcji energii. Dieta ketogeniczna może przyczynić się do znacznego obniżenia poziomu cukru we krwi, a nawet poziomu insuliny. To, wraz ze wzrostem ketonów, ma wiele korzyści dla zdrowia.

Różne rodzaje diet ketogenicznych

Istnieją różne wersje diety ketogenicznej (którą można łatwo znaleźć w formie książkowej lub pobrać w formacie pdf, wystarczy wyszukać online terminy “ketogenic diet book” lub “keto diet pdf”, aby znaleźć tysiące wyników:

 • Standardowa dieta ketogeniczna (SKD): Jest to dieta o niskiej zawartości węglowodanów, białka i tłuszczu.
 • Cykliczna dieta ketogeniczna (CKD): Dieta ta obejmuje okresy karmienia węglowodanami, np. 5 dni diety ketogenicznej, a następnie 2 dni karmienia węglowodanami.
 • Ukierunkowana Dieta Ketogeniczna (TKD): Dieta ta pozwala na dodawanie węglowodanów podczas treningów.
 • Dieta wysokobiałkowa ketogeniczna: Podobna do standardowej diety ketogenicznej, ale zawiera więcej białka.
 • Cykliczne lub ukierunkowane diety ketogeniczne są zazwyczaj bardziej zaawansowane i stosowane głównie przez kulturystów lub sportowców.

Diety ketogeniczne dla odchudzania

Dieta ketogeniczna jest skutecznym sposobem na schudnięcie i zmniejszenie czynników ryzyka różnych chorób, okazuje się być zdrowsza niż często zalecane diety niskotłuszczowe. Ponadto, ten rodzaj diety pozwala na obfite posiłki, które nigdy nie pozostawiają miejsca na głód.

Inne korzyści zdrowotne wynikające z diety Keto

Cukrzyca charakteryzuje się zmianami w metabolizmie, wysokim poziomem cukru we krwi i zmienioną funkcją insuliny. Dieta ketogeniczna może pomóc w utracie nadmiaru tłuszczu, który jest ściśle związany z cukrzycą typu 2, predyspozycjami i zespołem metabolicznym.

Dieta ketogeniczna rzeczywiście rodzi się jako narzędzie do leczenia chorób neurologicznych, takich jak padaczka, ale ta dieta może przynieść korzyści w wielu stanach zdrowia:

 • Choroby serca – dieta ketogeniczna może przeciwdziałać czynnikom ryzyka, takim jak tłuszcze w organizmie, poziom cholesterolu HDL, ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi.
 • Rak – dieta jest obecnie stosowana przez osoby z różnymi rodzajami nowotworów i powolnym wzrostem guza.
 • Choroba Alzheimera – dieta może zmniejszyć objawy choroby Alzheimera i spowolnić jej postęp.
 • Epilepsja – dieta ketogenna może powodować masowe zmniejszenie napadów u dzieci.
 • Choroba Parkinsona – dieta keto może przyczynić się do poprawy objawów choroby Parkinsona.
 • Zespół policystycznych jajników – dieta ketogeniczna może pomóc w obniżeniu poziomu insuliny, który odgrywa kluczową rolę w zespole policystycznych jajników.
 • Uszkodzenie mózgu – Dieta ketogeniczna może zmniejszyć wstrząsy mózgu i ułatwić powrót do zdrowia po urazie.
 • Trądzik – obniżenie poziomu insuliny i spożycie mniejszej ilości cukru lub przetworzonej żywności może pomóc w poprawie trądziku.