Choroby i objawy – diagnoza – leczenie – przebieg

Hulajnogi Lime- opinie, jak działają oraz cena

lime-hulajnoga-warszawa-opinie

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o elektrycznych hulajnogach Lime.

W ciągu zaledwie kilku miesięcy hulajnogi elektryczne pojawiły się na ulicach Warszawy, zostały poproszone o opuszczenie miasta, działały, następnie zatrzymały się i teraz wracają.

Jak działa wypożyczalnia elektrycznej hulajnogi Lime?


Po zlokalizowaniu hulajnogi użytkownicy mogą rozpocząć jazdę, skanując kod QR w aplikacjach Bird lub Lime, które są dostępne do pobrania w Apple App Store i Google Play Store.

Skanowanie kodu odblokowuje hulajnoge i daje użytkownikowi możliwość jego uruchomienia. Następnie umieścić kickstand i napędzaj hulajnoge nogą trzy razy przed naciśnięciem pedału przepustnicy na kierownicy, aby kopnąć na silnik elektryczny.
Kiedy nadejdzie czas zatrzymania, ściśnij hamulec lewą ręką. Pomocne jest lekkie dotknięcie hamulca podczas zbliżania się do wzniesień, wzniesień lub innych osób.

Po dotarciu do celu, zaparkuj skuter w bezpiecznym miejscu, odłóż kickstand i otwórz aplikację. Następnie można zablokować urządzenie i zakończyć jazdę.

Uwaga: Jeśli urządzenie zostanie zablokowane, inni użytkownicy nie będą mogli na nim jeździć, ale nadal będą ponosić koszty. Jest to przydatne, jeśli po prostu biegasz w sklepie lub robisz jakiś inny szybki postój.

Aby przestać ponosić opłaty, musisz zakończyć jazdę w aplikacji. Zatrzymuje to licznik czasu, który określa, ile zostaniesz obciążony.

Gdzie można jeździć na hulajnogach Lime?

Trasy rowerowe oraz chodniki są idealnym miejscem do jazdy, jeśli są dostępne wzdłuż Twojej trasy.

Pod koniec sierpnia Bird wprowadził narzędzie, które może pomóc miastom śledzić miejsca, w których znajdują się pojazdy, a nawet ustawić niewidoczne geofensy, tak aby nie działały w pewnych obszarach.

Gdzie mogę zaparkować hulajnogę Lime?

lime-hulajnoga-gdzie-zaparkowac-cena


Hulajnogi są bezzałogowe, co oznacza, że nie muszą być zaparkowane w określonym miejscu lub z powrotem, gdzie rozpocząłeś jazdę. Hulajnogi można zostawić w miejscu docelowym kierowcy, ale uważaj: nieodpowiedzialne parkowanie może skutkować grzywną dla firmy produkującej skutery.

Jeśli miasto usunie nielegalnie zaparkowany skuter, firma, która jest jego właścicielem, zostanie obciążona opłatą.

Hulajnogi powinny być zaparkowane w pozycji pionowej i nie powinny blokować chodników, ramp i drzwi, wśród innych wytycznych określonych w nowych przepisach miasta.

Ile kosztuje używanie hulajnogi Lime?

Początkowa opłata za wypożyczenie elektrycznej hulajnogi w Warszawie wynosi 2 zł. Minuta używania e-hulajnogi to koszt w wysokości 50 gr. 

Można podpiąć karte pod aplikacje, kwota zostaje pobierana automatycznie za każdą zakończoną jazdę. Możesż również doładowywac konto na aplikacji -do wyboru są bowiem 3 wartości doładowań – 50, 100 albo 250 zł, gdzie przy doładowaniu za 100 zł dostajemy gratis 5 zł, natomiast przy 250 zł – 15 zł.

Jak szybko jeżdżą hulajnogi Lime?


Hulajnogi rozpędzają się do około 15 mph. Hulajnogi mogą przejechać około 32,2 kilometrów za jedną opłatą.

Gdzie znajduja sie hulajnogi Lime?

hulajnoga-lime-gdzie-zaparkowac-cena

Lime znajduje się w miastach całego kraju, w tym w South Bend. We wniosku złożonym do miasta, spółka wymieniła “70+ rynków krajowych i pięć rynków międzynarodowych”.

Jeżeli chodzi o Polskę, hulajnogi Lime znajdziemy w:

  • Poznaniu
  • Warszawie
  • Wroclawiu

Siedziba firmy znajduje się w San Francisco.

Jak zatrzymują się hulajnogi Lime?


Ładowarki zasilają hulajnogi wokół zachodu słońca każdego wieczoru, tak aby można je było naładować z dnia na dzień. Hulajnogi są następnie umieszczane z powrotem na zewnątrz w “gniazdach”; do 7 rano.

Gniazda są punktami wyjścia skuterów dla każdego dnia. Zgodnie z komunikatem Lime, w każdym gnieździe dostępne są zazwyczaj trzy skutery i znajdują się one na terenie prywatnym.
Lista lokalizacji gniazd nie jest ogólnie dostępna, ale użytkownik może je znaleźć, otwierając aplikację około godziny 7 rano.


W jaki sposób hulajnogi Lime są ładowane?


Pracownicy zbierają hulajnogi każdego wieczoru, ładują je i odstawiają następnego ranka.

Czy muszę nosić kask podczas jazdy na hulajnodze?

lime-hulajnoga-kask-warszawa


Poprzez naklejki na skuterach, ostrzeżenia w aplikacji i kampanie informacyjne, zarówno Bird, jak i Lime nakazują użytkownikom noszenie kasku.


Czy hulajnogi Lime mają GPS?


Hulajnogi Lime są śledzone w odpowiednich aplikacjach, dzięki czemu kierowcy mogą zobaczyć, gdzie się znajdują i ile pozostało baterii.

Pod koniec sierpnia Lime uruchomił program mający na celu pomoc miastom w śledzeniu miejsc, w których znajdują się urządzenia.

Ile są warte firmy produkujące hulajnogi Lime?


Według Bloomberga, Bird został wyceniony na 2 miliardy dolarów zaledwie trzy miesiące po otrzymaniu wyceny w wysokości 300 milionów dolarów.

Axios doniósł, że “inwestorzy kapitału podwyższonego ryzyka nigdy wcześniej nie uczestniczyli w tak gwałtownym i gwałtownie rosnącym wzroście cen”;.

Lime zgłosiło ponad 467 milionów dolarów finansowania w ciągu “około 13 miesięcy”;. Investor’s Business Daily notowany na giełdzie Lime’s valuation at $1. 1 billion on July 10 July, but valuation figures vary.

Czy Lime ma konkurentów?

hulajnogi-hive-lime


Tak, Lime ma już w Warszawie kilku konkurentów.
Nowa usługa od MyTaxi jest odpowiedzą na propozycję Lime, która zapewnia wynajem hulajnóg elektrycznych na minuty,
W ramach konferencji “z szacunkiem do miasta” zaprezentowano wejście Hive do stolicy Polski. Ambicją Hive jest zmiana sposobu, w jaki ludzie będą poruszać się po mieście. W sposób bardziej przyjazny środowisku.

Czy ktoś został ranny na tych hulajnogach?


Dokładne numery dla urazów skutera są trudne do zlokalizowania, ale nie było kilku zgłoszonych przypadków osób w całym kraju jest ranny przez uderzenie przez pojazd podczas jazdy na skuterze, przez wypadnięcie ze skutera lub przez kolizję z kimś na skuterze.

Kobieta jadąca na skuterze innym niż ptaki lub limonkowym w Cleveland została zabita podczas jazdy na skuterze 18 sierpnia, według Cleveland. com.

Cincinnati pieszy został wysłany do szpitala po tym, jak ktoś jadący na skuterze Bird Aug. 23 wpadł na nich, jak donosi Cincinnati Enquirer.

Los Angeles Times reporter Robin Abcarian był ubrany w kask, gdy rower zwrócił się przed nią, powodując upadek i uderzył głowę na ścieżce rowerowej, wyjaśniła w kolumnie o potencjalnych zagrożeniach skuterów.

Jakiego rodzaju hulajnogi używa Lime?

Lime nie wymienił producenta na liście na temat jego zastosowania do działania w Indianapolis. Lime powiedział Quartzowi w kwietniu, że skutery są zastrzeżone i nie są budowane w Ameryce.