Choroby i objawy – diagnoza – leczenie – przebieg

Ile kosztuje otwarcie salonu kosmetycznego i co trzeba kupić?

Ile kosztuje otwarcie salonu kosmetycznego i co trzeba kupić?

Marzeniem niemalże każdej kosmetyczki jest własny salon piękności. Jeśli właśnie rozważasz otwarcie własnego biznesu, to zdecydowanie powinnaś dobrze przemyśleć i przeanalizować wszystkie możliwe koszty, a także przygotować listę niezbędnych elementów wyposażenia gabinetu. Sprawdź, co warto wiedzieć o wydatkach związanych z otwarciem salonu kosmetycznego i w jaki sprzęt należy zainwestować.

Od czego zależą koszty otwarcia salonu kosmetycznego?

Koszt otwarcia salonu kosmetycznego to bardzo indywidualna sprawa. Formalności związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej nic nie kosztują, o czym warto wiedzieć, żeby ustrzec się przed ewentualnymi oszustami. Należy także przygotować pewien zapas gotówki na stałe wydatki w pierwszych miesiącach np. czynsz, rachunki, raty, marketing czy też księgowość.

Umeblowanie i wyposażenie gabinetu kosmetycznego może kosztować od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Wiele zależy od rozmiaru gabinetu oraz ilości usług znajdujących się w ofercie kosmetyczki. Zdecydowanie warto inwestować w meble oraz urządzenia wysokiej jakości, które zapewnią bezpieczeństwo i wygodę podczas pracy. Należy także wziąć pod uwagę fakt, iż wysokiej jakości produkty z https://narzedziakosmetyczne.com.pl/narzedzia-kosmetyczne nie należą do najtańszych, jednak posłużą znacznie dłużej niż ich tańsze zamienniki.

Niezbędny sprzęt dla profesjonalnej kosmetyczki

Ogromną część początkowych kosztów związanych z otwarciem salonu kosmetycznego pochłonie sprzęt niezbędny do przeprowadzania zabiegów. Dobrej jakości fotel kosmetyczny to koszt ponad tysiąca złotych. Sporym wydatkiem są również podstawowe urządzenia np. autoklaw do sterylizacji narzędzi czy też frezarka do paznokci. Podczas zakupów warto kierować się przede wszystkim użytecznością urządzeń, a nie jedynie ich ceną.

Wiele przyszłych właścicielek salonu kosmetycznego zapomina o dokładnym wyliczeniu kosztów narzędzi kosmetycznych. To spory błąd, ponieważ dobrej jakości nożyczki i cążki do skórek ze stali chirurgicznej kosztują kilkadziesiąt złotych. Dobrym pomysłem może być zrobienie listy niezbędnych narzędzi wraz z liczbą sztuk oraz orientacyjną ceną każdego produktu.

O tych dodatkowych produktach nie można zapomnieć

W budżecie na otwarcie gabinetu kosmetycznego należy również uwzględnić niezbędne produkty wymagające częstych zakupów. Warto zrobić na początek odpowiednie zapasy m.in. kosmetyków oraz środków do dezynfekcji i sterylizacji narzędzi. Dzięki temu nie zabraknie ich w początkowym okresie działalności, gdy zakład nie przynosi jeszcze zysków.

Dla własnego bezpieczeństwa oraz w trosce o klientki nie zaszkodzi zaopatrzyć się w testy chemiczne, które potwierdzą zachowanie norm sterylizacji narzędzi w gabinecie. Ponadto należy pamiętać o kosztach produktów jednorazowych. Kosmetyczka musi przestrzegać norm związanych z higieną, dlatego nie wolno oszczędzać na rękawiczkach zabiegowych, podkładach kosmetycznych, czepkach foliowych czy też paskach i szpatułkach do depilacji.