Koronawirus – maska – jak chronić siebie i przygotować się na kwarantannę.

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię koronaawirusa, a liczba zachorowań wciąż rośnie na całym świecie. Te podstawowe kroki mogą pomóc zmniejszyć ryzyko zachorowania lub zakażenia innych.

Koronawirus – statystyki

Koronawirus nadal rozprzestrzenia się na całym świecie, z ponad 200.000 potwierdzonych przypadków i co najmniej 8.000 zabitych. W Stanach Zjednoczonych, według bazy danych New York Timesa, odnotowano co najmniej 8,000 przypadków i ponad 100 zgonów.

Koronawirus jest tutaj, i rozprzestrzenia się szybko. Starsi Amerykanie – ci, którzy mają problemy zdrowotne i ci, którzy nie mają funduszu zdrowotnego, są najbardziej narażeni na infekcję i jej zakłócenia społeczne.

Choć życie, jakie znamy, jest cięższe, można podjąć pewne działania żeby chronić się przed Koronawirusem

Najważniejsze: Nie panikuj. Mając jasną głowę i kilka prostych wskazówek, możesz pomóc zmniejszyć ryzyko, przygotować swoją rodzinę i zrobić wszystko, aby chronić innych.

Zostań w domu, jeśli możesz.

Nawet jeśli nie masz żadnych dolegliwości ani objawów, zachowaj szczególną ostrożność, aby chronić innych ludzi. Możesz zrobić to co do Ciebie należy, aby pomóc swojej społeczności i światu. Nie zbliżajcie się do innych ludzi.

Nazywa się to “dystansem społecznym” lub “dystansem fizycznym” i w zasadzie jest to wezwanie do stania z dala od innych ludzi. Eksperci uważają, że koronaawirus wędruje przez krople, więc ograniczenie twojego narażenia na kontakt z innymi ludźmi jest dobrym sposobem na ochronę.
Unikaj transportu publicznego, jeśli to możliwe, ograniczaj niepotrzebne podróże, pracuj w domu i pomijaj spotkania towarzyskie. Nie należy chodzić do zatłoczonych restauracji czy ruchliwych siłowni. Możesz wychodzić na zewnątrz, pod warunkiem, że unikasz bliskiego kontaktu z ludźmi.

Jak zachować dystans: Przewodnik, który pomoże Ci podejmować właściwe decyzje

Może to być trudne do naśladowania, szczególnie dla tych, którzy nie mogą pracować w domu. Ponadto, jeśli jesteś młody, twoje osobiste ryzyko jest najprawdopodobniej niskie. Większość osób, które zachorowały na koronaawirus, nie choruje poważnie i może po prostu czuć się, jakbyś miał grypę.


W przypadku wystąpienia wysokiej gorączki, duszności lub innego, poważniejszego objawu, należy wezwać lekarza. (Badanie na obecność koronaawirusa jest nadal niespójne – nie ma wystarczającej liczby zestawów i niebezpiecznie jest wchodzić do gabinetu lekarskiego i ryzykować zakażenie innych). Następnie sprawdź stronę internetową Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (Centers for Disease Control and Prevention) i swój lokalny instytut zdrowia, aby uzyskać porady na temat tego, jak i gdzie należy przeprowadzać badania.

Umyj ręce. Mydłem. Następnie umyj je ponownie.

To nie jest sexy, ale działa.

Umyj ręce, umyj ręce, umyj ręce! Zmocz ręce i szoruj je mydłem, uważając, aby dostać się między palce i pod paznokcie. Umyj je przez co najmniej 20 sekund (lub mniej więcej tyle samo czasu, ile potrzeba na dwukrotne zaśpiewanie “Happy Birthday”) i osusz.

Dezynfekuj ręce

Alkoholowe środki do higieny rąk, które powinny być wcierane przez około 20 sekund, mogą również działać, ale żel musi zawierać co najmniej 60 procent alkoholu.

Ponadto, należy czyścić powierzchnie “high-touch”, takie jak telefony, tablety i uchwyty. Apple zaleca stosowanie 70-procentowego alkoholu izopropylowego, delikatnie wycierając. “Nie używaj wybielacza”, zaleca firma.

Aby zdezynfekować każdą powierzchnię, zaleca noszenie jednorazowych rękawic i dokładne mycie rąk natychmiast po zdjęciu rękawic. Większość domowych środków dezynfekcyjnych zarejestrowanych przez Agencję Ochrony Środowiska będzie działać.

Staraj się trzymać z dala od innych osób, zwłaszcza jeśli wydają się one chore. Machaj, kłaniaj się lub witaj się uderzeniem w łokieć, a nie podawaj rąk. Możesz pominąć pocałunek na pierwszej randce.

Bądźcie na bieżąco Coronavirus – informacje

Wiedza na temat rozprzestrzeniania wirusa może ochronić Ciebie i twoją rodzinę. Wokół krąży wiele informacji, a wiedza o tym, co się dzieje, będzie miała duży wpływ na ochronę twojej rodziny.

Dobra wiadomość jest taka, że przypadki zachorowań u dzieci były bardzo rzadkie

W tej chwili, jak twierdzą eksperci, nie ma powodów do niepokoju rodziców; przypadki koronaawirusów u dzieci zdarzały się bardzo rzadko.

Używaj maski w zatłoczonych miejscach

Podobnie jak w przypadku samolotów, zawsze najlepiej jest upewnić się, że metaforyczna maska tlenowa jest założona przed udzieleniem pomocy innym. Rozmawiając z dziećmi o wybuchu epidemii, upewnij się, że najpierw ocenisz ich wiedzę na temat wirusa, a następnie przetworzysz swój własny niepokój. Ważne jest, aby nie odrzucać ich lęków i rozmawiać z nimi w odpowiednim wieku.

Nie magazynuj masek

Chyba, że jesteś już zainfekowany, maski na twarzy nie pomogą.

Maski na twarzy stały się symbolem koronaawirusa, ale ich składowanie może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Kup kilka masek – zużyte dokładnie utylizuj.

podejrzewasz korona wirusa?

mapa zarażeń

Informacje dla podróżujących