Choroby i objawy – diagnoza – leczenie – przebieg

Jak naturalnie obniżyć cholesterol- produkty spożywcze

Jak naturalnie obniżyć cholesterol

Nie ma potrzeby stosowania diety o niskim poziomie cholesterolu, aby utrzymać się w zakresie zdrowego cholesterolu LDL. Po prostu włączenie kilku porcji żywności, które obniżają poziom cholesterolu w diecie dziennie może pomóc obniżyć poziom cholesterolu i trójglicerydów w celu optymalizacji zdrowia serca.

Oliwa z oliwek

Obładowana zdrowymi tłuszczami nienasyconymi, oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia wykazuje spadek złego poziomu cholesterolu LDL w celu poprawy zdrowia serca.

Warzywa a cholesterol

Warzywa są jednym z najlepszych pokarmów o dużej gęstości składników odżywczych, co oznacza, że są bogate w witaminy, minerały i błonnik, które wspierają zdrowie serca, a jednocześnie mają niską zawartość kalorii. Nic dziwnego, że badania wykazały, że spożywanie większej ilości warzyw jest związane z niższym poziomem cholesterolu LDL zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Orzechy jako sposób na cholesterol

Orzechy jako sposób na cholesterol

Orzechy są bogate w błonnik i zdrowe tłuszcze, co czyni je doskonałym dodatkiem dietetycznym, jeśli szukasz sposobu na obniżenie poziomu cholesterolu. Jeden z przeglądów 25 badań wykazał, że spożywanie większej ilości zdrowych orzechów wiązało się z niższym poziomem cholesterolu całkowitego i LDL oraz zmniejszeniem stężenia trójglicerydów.

Nasiona a cholesterol

Wykazano, że odmiany nasion odżywczych, takie jak nasiona lnu, obniżają poziom cholesterolu całkowitego i LDL, aby serce pozostało zdrowe.

Łosoś

Tłuste ryby, takie jak łosoś, są wypełnione korzystnymi kwasami tłuszczowymi omega-3, które mogą pomóc obniżyć poziom cholesterolu i złagodzić stany zapalne w celu poprawy stanu zdrowia serca.

Kurkuma jako sposób na cholesterol

Kurkuma jako sposób na cholesterol

Dzięki obecności silnego związku zwanego kurkuminą, wykazano, że kurkuma obniża poziom cholesterolu całkowitego i LDL we krwi.

Czosnek

Znany z bogactwa właściwości prozdrowotnych, badania pokazują, że czosnek może nawet korzystnie wpływać na poziom cholesterolu. Według jednego z 39 badań, spożywanie czosnku regularnie przez co najmniej dwa miesiące może obniżyć poziom cholesterolu w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób serca.

Okra jako sposób na cholesterol

Ta popularna roślina jest bogata w błonnik, potas i antyoksydanty i może pomóc w promowaniu lepszego zdrowia serca. Jedno z badań na zwierzętach wykazało, że ekstrakt z okry był w stanie skutecznie obniżyć poziom cholesterolu i cukru we krwi u myszy otyłych.

Fasola i rośliny strączkowe

Dodawanie roślin strączkowych do diety może mieć duży wpływ na zdrowie serca. Badania pokazują, że dieta bogata w rośliny strączkowe, takie jak soczewica, fasola i groch jest związana z niższym poziomem cholesterolu we krwi.

Słodkie ziemniaki

Ta smaczna bulwa zawiera kilka prozdrowotnych białek i związków, które obniżają poziom cholesterolu.

Zielona herbata

Bogata w przeciwutleniacze i katechiny, zielona herbata jest jednym z najzdrowszych napojów, które można dodać do swojej rutyny. Badania pokazują, że picie zielonej herbaty może obniżyć poziom cholesterolu całkowitego i LDL.

Persymona

Włączenie kilku porcji tego pożywnego owocu cytrusowego do codziennej diety może mieć duży wpływ na zdrowie serca. Jedno z badań wykazało, że spożywanie błonnika wyekstrahowanego z persymonu było skuteczne w obniżaniu poziomu cholesterolu u dorosłych.

Awokado

Awokado jest bogate w błonnik, potas i zdrowe tłuszcze, które mogą pomóc w kontrolowaniu poziomu cholesterolu. Nie tylko wykazano, że awokado zwiększa poziom dobrego cholesterolu HDL, ale może również zmniejszyć całkowity i zły poziom cholesterolu LDL.

Bezglutenowe całe ziarna

Całe ziarna są związane z niższym poziomem cholesterolu i lepszym stanem zdrowia serca. Ale ponieważ gluten może powodować stany zapalne, najlepiej jest zdecydować się na bezglutenowe ziarna pełne, takie jak gryka, komosa i brązowy ryż.