Melatolin Plus – bezsenność – 2020 – opinie, cena, efekt, gdzie kupic

Czym jest bezsenność i inne zaburzenia snu?

Istnieje ponad 70 zaburzeń snu. Najczęstsze z nich to bezsenność, narkolepsja, bezdech senny, zespół niespokojnych nóg i zaburzenia rytmu kołowego.

Jak jeść zdrowo i ćwiczyć, dostawać dosyć restful sen jest krytyczny dobry zdrowie. Sen pozwala organizmowi odpocząć i przywrócić energię, jednocześnie wykonując ważne funkcje fizjologiczne i psychologiczne, które wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Zdrowy sen można zdefiniować jako ilość i jakość snu, która pozwala na utrzymanie optymalnej czujności podczas snu. Większość dorosłych potrzebuje około ośmiu godzin snu każdej nocy, chociaż wymagania dotyczące snu różnią się nieco między poszczególnymi osobami. Dzieci i nastolatki typowo potrzebują więcej niż osiem godzin sen, ale po wieku cztery, najwięcej dzieci wymaga małego do no dnia sen.

Wiele ludzie no dostawać idealną kwotę sen potrzebują i zostać chronicznie sen pozbawionymi. Dla tamto które cierpią od sen zaburzeń tak jak narkolepsja i inni choroby, senność dnia zdarza się nawet jeżeli kwota sen nocy jest odpowiednia.

Badania wykazują, że utrata snu kumuluje się w czasie prowadząc do “długów sennych”. Niewystarczająca ilość spokojnego snu może prowadzić do problemów ze zdrowiem psychicznym i fizycznym, niskiego poziomu energii i utraty pamięci.

Czym mogą być spowodowane problemy ze snem?

Normalne wzorce snu mogą być zakłócane przez wiele czynników, w tym:

  • stres
  • potrzeby rodzinne lub zbyt napięty harmonogram
  • wpływy hormonalne i zmiany temperatury rdzenia ciała (na przykład podczas owulacji lub menstruacji lub podczas przebłysków gorąca i nocnych potów charakterystycznych dla menopauzy)
  • dieta, która może obniżyć temperaturę ciała kobiety
  • ciąża, która może powodować bóle ciała, mdłości, skurcze nóg, ruchy płodu i zgagę
  • wewnętrzne zaburzenia snu, takie jak bezdech senny i zespół niespokojnych nóg
  • depresja, lęk i zmartwienie
  • senność i zmęczenie

Senność w ciągu dnia, czyli nadmierna senność w ciągu dnia (EDS), jest definiowana jako niezdolność do przebudzenia się, szczególnie w sytuacjach, gdy senność jest ważna. Są to między innymi sytuacje w pracy, podczas opieki nad dziećmi i za kierownicą samochodu.

Zaburzenia snu

Istnieje ponad 70 zaburzeń snu. Pięć z najczęstszych zaburzeń to:

Bezsenność, najczęstsze zaburzenie snu, jest definiowana jako trudność w zasypianiu lub trudność w utrzymaniu snu co noc lub większość nocy, pomimo odpowiednich możliwości snu. Inne objawy bezsenności obejmują budzenie się zbyt wcześnie rano i niemożność powrotu do snu oraz doświadczanie nieświeżego snu. W wyniku słabego snu zazwyczaj czujesz się zmęczony i rozdrażniony następnego dnia i masz problemy z koncentracją na codziennych zadaniach. Bezsenność może być również objawem innych schorzeń fizycznych i psychicznych, takich jak depresja, a nawet innych zaburzeń snu, takich jak bezdech senny.

Narkolepsja jest stanem charakteryzującym się nagłymi atakami sennymi w ciągu dnia. Osoby z narkolepsją mogą zasnąć w nieodpowiednim czasie i bez ostrzeżenia kilka razy w ciągu dnia. Wraz z bezdechem sennym, zespołem niespokojnych nóg i bezsennością, narkolepsja jest jednym z częściej diagnozowanych zaburzeń snu u osób poszukujących leczenia w klinikach snu. Często mylone z depresją, epilepsją lub skutkami ubocznymi leków, narkolepsja może wystąpić u mężczyzn lub kobiet w każdym wieku, chociaż jej objawy są zazwyczaj najpierw zauważane w okresie dojrzewania i młodego wieku dorosłego. Istnieją pewne dowody na to, że narkolepsja może występować w rodzinach; do 10 procent osób z narkolepsją zgłasza, że ma bliskiego krewnego z tymi samymi objawami.

Paraliż snu. Odcinki te, które mogą trwać od kilku sekund do kilku minut, charakteryzują się chwilową niezdolnością do mówienia lub poruszania się podczas snu lub budzenia się. Paraliż snu może również sporadycznie występować u osób bez zaburzeń snu.
Hipnagogiczne halucynacje. Te żywe, często przerażające, senne przeżycia pojawiają się podczas snu lub zasypiania. Jak paraliż snu, są one powszechne u osób z narkolepsją, ale mogą również wystąpić w tych z nie zidentyfikowanych zaburzeń snu.

Bezdech senny jest poważnym, potencjalnie zagrażającym życiu stanem, który jest znacznie bardziej powszechny niż powszechnie doceniany. Charakteryzuje się powtarzającymi się, krótkimi przerwami w przepływie powietrza podczas snu.