Profolan – 2020 – opinie (forum), cena (ceneo), skład, apteka

Dlaczego twoje włosy się niszczą i wypadają? 5 powodów, które powodują wypadanie włosów

Dlaczego twoje włosy się niszczą i wypadają? 5 powodów, które powodują wypadanie włosów profolan

Wszyscy tracimy włosy każdego dnia. Może się to zdarzyć podczas porannego prysznica, gdy my go suszymy lub gdy podajemy mu szybką szczotkę i jest to zupełnie normalne. Przeciętnie tracimy od 50 do 100 włosów dziennie. Ale kiedy włosy zaczynają systematycznie wypadać i to w dużych ilościach, zaczynasz zauważać łysienie, albo linia włosów zaczyna opadać, prawdopodobnie masz do czynienia z czymś poważniejszym.

Poza wyglądem fizycznym, wypadanie włosów może mieć wpływ emocjonalny na osobę, szczególnie na kobiety. Aby zwalczyć ten nieestetyczny problem, warto przede wszystkim wiedzieć, dlaczego włosy wypadają.

Przyczyny wypadania włosów

  • Telogen effluvium: jest tymczasowym stanem, który może wystąpić po ciąży, poważnej operacji, drastyczna utrata masy ciała lub skrajny stres, w którym duże ilości włosów jest tracone codziennie, zwykle podczas mycia szamponem, stylizacji lub szczotkowania. Podczas telogenicznego wysięku, włosy poruszają się szybciej niż zwykle z fazy wzrostu do fazy „spoczynku” przed szybkim przejściem do fazy rozprzestrzeniania (lub telogenu).
  • Dziedziczna utrata włosów: Łysienie androgenowe jest najczęstszą przyczyną utraty włosów. Gen może być dziedziczony po rodzinie twojej matki lub ojca, chociaż jest bardziej prawdopodobne, że będziesz go miał, jeśli oboje twoi rodzice mieli ten problem.
  • Alopecia areata: Alopecia areata jest chorobą autoimmunologiczną, w której układ odpornościowy atakuje mieszki włosowe. Może to dotyczyć ludzi każdej płci, wieku i pochodzenia etnicznego. Przyczyna jest nieznana, ale może być wywołana przez stres lub chorobę.
  • Efekty uboczne leków: Niektóre leki, takie jak leki obniżające poziom cholesterolu, leki na ciśnienie krwi, warfaryna (środek przeciwzakrzepowy), leki na łuszczycę, leki przeciwdrgawkowe i leki przeciwarytmiczne, mają potencjalny efekt uboczny w postaci utraty włosów.
  • Problemy z tarczycą: Problemy z tarczycą są częste u kobiet, szczególnie tych po 50 roku życia. Twoja tarczyca – mały gruczołek w kształcie motyla u podstawy szyi – jest odpowiedzialny za produkcję hormonu tarczycy, który jest odpowiedzialny za wszystko, od Twojego podstawowego metabolizmu do szybkości, z jaką Twój organizm wykorzystuje tlen i energię do funkcjonowania – do wzrostu włosów, skóry i paznokci.

https://www.healthline.com

wiedza własna