Uroda

124 postów

Kategorie produktów kosmetycznych
Podczas gdy na rynku są tysiące produktów kosmetycznych, wszystkie one mogą być podzielone na 5 różnych kategorii.

Produkty do pielęgnacji skóry

Są to produkty zaprojektowane w celu poprawy wyglądu i samopoczucia skóry. Rynek pielęgnacji skóry stanowi około 30% wszystkich sprzedawanych kosmetyków, co stanowi największy udział w każdej kategorii. Produkty do pielęgnacji skóry można dalej klasyfikować wewdług tego, jak działają i co robią.

Po pierwsze, są to produkty, które pozostają na skórze. Należą do nich produkty nawilżające, których celem jest poprawa wyglądu i samopoczucia skóry. Istnieją również produkty przeciwstarzeniowe, które obiecują pozbyć się oznak starzenia się skóry (np. zmarszczki). Istnieją bezsłoneczne garbniki, które zmieniają kolor skóry.

Inne rodzaje produktów do pielęgnacji skóry to produkty przeznaczone do usuwania rzeczy ze skóry. Należą do nich środki czyszczące, takie jak mydła do ciała, mydła do rąk, mydła do twarzy, toniki, kąpiele z bąbelkami i inne. Obejmuje ona również peelingi, maski i produkty złuszczające. Do tej grupy można również dodać kremy do golenia i depilatory, ponieważ są one przeznaczone do usuwania włosów ze skóry.

Produkty do pielęgnacji włosów

Produkty do włosów są drugim pod względem popularności typem kosmetyków, które stanowią około 25% sprzedaży. Podobnie jak w kategorii produktów do pielęgnacji skóry głowy, produkty do pielęgnacji włosów można dalej klasyfikować według tego, jak działają i co robią.

Najczęściej kupowanymi produktami do pielęgnacji włosów są produkty przeznaczone do usuwania rzeczy z włosów. Są to szampony w płynie, które oczyszczają włosy, ale są również szampony w proszku i w aerozolu. Usuwają brud, olej i inne rzeczy z włosów. Istnieją specjalne szampony, które kwalifikują się jako leki dostępne bez recepty i obejmują szampony przeciwłupieżowe, produkty przeciwłupieżowe i szampony przywracające włosy.

Odżywki do włosów są kolejnym rodzajem produktu przeznaczonego do spłukiwania, ale również pozostawiają materiał, aby poprawić wygląd i samopoczucie włosów. Istnieją również intensywne odżywki, pakiety proteinowe, gorące zabiegi na bazie oleju i wiele innych specjalistycznych produktów, które mają na celu poprawę wyglądu i samopoczucia włosów.

Trzecim rodzajem produktu do włosów są produkty przeznaczone do pozostawienia we włosach. Produkty te mogą pomóc zmienić uczucie włosów, ale przede wszystkim mają pomóc w ich wyglądzie. Największym segmentem tych produktów są produkty do stylizacji włosów, w tym lakiery do włosów, pianki, żele do stylizacji, szpachlówki i inne. Istnieją również odżywki typu “leave-in”.

Ostatnią kategorią są reaktywne produkty do włosów, które chemicznie zmieniają makijaż włosów, aby zmienić ich wygląd. Do prostowania włosów dostępne są produkty relaksujące. Do kręcenia włosów stosuje się produkty do trwałej ondulacji. I do zmiany koloru włosów istnieją trwałe, półtrwałe i tymczasowe kolory włosów.

Kosmetyki kolorowe

Dla większości ludzi są to rodzaje produktów, o których myślą, kiedy mówisz słowo “kosmetyk”. Kosmetyki kolorowe stanowią około 20% rynku kosmetycznego. Grupa ta obejmuje produkty, które pozostają na skórze i zmieniają kolor i wygląd. W jej skład wchodzą produkty do pielęgnacji twarzy, takie jak podkłady pod usta, różu do policzków, cienia do powiek, eye-linera i tuszu do rzęs. Mogą Państwo również uwzględnić produkty do paznokci, takie jak lakier do paznokci, połysk i wszystkie produkty związane z pielęgnacją paznokci. Kosmetyki kolorowe są najbardziej regulowane spośród wszystkich kosmetyków, ponieważ rządy na całym świecie ograniczają rodzaje składników, które mogą być używane do koloryzacji. Niektóre składniki barwiące, które były używane przed powstaniem nowoczesnego przemysłu kosmetycznego były dość trujące. Polecamy Lashparade

Zapachy

Zapachy i perfumy były częścią przemysłu kosmetycznego jeszcze przed 1600 rokiem. Tego typu produkty są przeznaczone do stosowania w celu zmiany naturalnego zapachu ciała. Stanowią one około 10% rynku kosmetycznego. Są to perfumy, wody kolońskie i rozpryski do ciała. W tej grupie znajdują się również aerozole do ciała, które są aerozolowymi wersjami wody kolońskiej.

Produkty do pielęgnacji ciała

Ostatnią kategorią produktów kosmetycznych są pozostałe produkty do pielęgnacji ciała. Grupa ta stanowi około 15% sprzedaży na rynku (w zależności od tego, jakie produkty zawierasz). Należą do nich produkty do pielęgnacji jamy ustnej, takie jak pasty do zębów, płyny do płukania jamy ustnej i produkty wybielające. Obejmuje ona również dezodoranty i antyperspiranty, chociaż przypuszczam, że można by założyć, że można je zaklasyfikować jako produkty do pielęgnacji skóry lub produkty zapachowe.