Ciśnieniomierz elektroniczny ‒ poradnik

Regularne pomiary ciśnienia są bardzo istotne i wiele osób wykonuje je w zaciszu własnego domu. Aby skontrolować wartość ciśnienia, wystarczy odrobina czasu i odpowiedni ciśnieniomierz. Dziś skupimy się na ciśnieniomierzach elektronicznych.

Jak działa ciśnieniomierz elektroniczny?

Ciśnieniomierze elektroniczne to urządzenia w pełni zautomatyzowane. W konstrukcji tego typu ciśnieniomierzy wyróżniamy mankiet  i manometr.

Jak działa ciśnieniomierz elektroniczny naramienny?

  • zakładamy mankiet na ramię
  • następuje pompowanie powietrza
  • wyznaczenie wyników ciśnienia skurczowego i rozkurczowego
  • spuszczanie powietrza

Ciśnieniomierz naramienny czy nadgarstkowy?

Do wyboru mamy ciśnieniomierze elektroniczne nadgarstkowe i naramienne. Mankiet ciśnieniomierza nadgarstkowego umieszcza się na nadgarstku. Takie urządzenia umożliwiają przeprowadzanie pomiaru ciśnienia na tętnicy promieniowej, nie dają jednak zbyt precyzyjnych pomiarów. Dużą większą popularnością cieszą się ciśnieniomierze naramienne – mierzące ciśnienie z tętnicy ramieniowej. 

Ciśnieniomierz zegarowy vs elektroniczny

Alternatywą dla ciśnieniomierzy elektronicznych są ciśnieniomierze zegarowe. Takie urządzenia umożliwiają wykonanie bardzo precyzyjnych pomiarów ciśnienia, jednak ich obsługa jest nieco bardziej skomplikowana niż w przypadku ciśnieniomierzy elektronicznych. W konstrukcji ciśnieniomierzy zegarowych wyróżniamy analogowy manometr, gruszkę pompującą, stetoskop i mankiet.  

Ciśnieniomierze manualne w szczególności przeznaczone są do użytku profesjonalnego, z takich urządzeń korzystają lekarze, ratownicy medyczni czy pielęgniarki.

Zalety ciśnieniomierzy elektronicznych?

Ciśnieniomierze elektroniczne mają wiele zalet, wymienić tutaj możemy takie kwestie, jak:

  • duży, podświetlany wyświetlacz, dzięki któremu z odczytaniem wyniku poradzą sobie nawet osoby starsze
  • niewielkie wymiary i waga ‒ jest to duże udogodnienie dla wszystkich, którzy często podróżują z ciśnieniomierzem
  • precyzyjne wyniki
  • funkcje dodatkowe, na przykład funkcja zapamiętywania ostatnich wyników
  • długa żywotność

Oromed – szeroka oferta

Zarówno internetowe, jak i stacjonarne sklepy medyczne oferują duży wybór ciśnieniomierzy elektronicznych. Wszystkim poszukujących wysokiej jakości urządzenia do pomiaru ciśnienia polecamy sklep medyczny Oromed. Wymieniona firma specjalizuje się nie tylko w sprzedaży, ale także w produkcji sprzętu medycznego. W szerokiej ofercie sklepu dostępne są nie tylko ciśnieniomierze elektroniczne i zegarowe, ale także termometry, wagi, stetoskopy, szczoteczki soniczne, inhalatory, pulsometry, alkomaty, otoskopy i wiele wiele innych. Sprawdź ciśnieniomierze elektroniczne na https://oromed.pl/cisnieniomierze-elektroniczne

Podsumowanie

Ciśnieniomierze elektroniczne umożliwiają sprawne wykonanie pomiarów ciśnienia. Procedura wykonywania pomiaru jest bardzo prosta, a wyniki precyzyjne. Warto więc zakupić takie urządzenie i kontrolować wartość ciśnienia skurczowego i rozkurczowego każdego dnia.