Niechciane owłosienie to już nie problem! Zabieg epilacji laserowej Thunder usunie je szybko i bezbolośnie!

W dzisiejszych czasach depilacja to podstawa higieny osobistej. Depilują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. To czynność czasochłonna, a osiągnięcie pożądanego efektu wymaga wiele wysiłku.

Na szczęście dzięki nowoczesnym zabiegom z dziedziny kosmetologii można w łatwy i szybki sposób pozbyć się zbędnego owłosienia. Jednym z nich jest epilacja laserowa Thunder

Podwójna skuteczność zabiegu!

Laser Thunder do epilacji laserowej jest najszybszym i najmocniejszym wśród laserów tego typu. Swoją skuteczność zawdzięcza połączeniu najbardziej skutecznych laserów epilacyjnych: lasera aleksandrytowego o długości fali 75 nm i lasera neodymowo–yagowego o długości fali 1064 nm. W rezultacie laser nie tylko niszczy cebulki włosa, lecz także doprowadza do zamknięcia naczyń mieszka włosowego. Doskonale usuwa jasne, bardzo jasne i ciemne włoski zarówno u osób z jasną, jak i ciemną karnacją skóry. Ponadto jest wyposażony w specjalny system chłodzenia Cool-Air, który zapewnia praktycznie bezbolesny zabieg. Cała procedura trwa zaledwie kilka lub kilkanaście minut na danym obszarze.  

Jak się przygotować do zabiegu? 

Przed zabiegiem powinniśmy odpowiednio przygotować skórę. Specjaliści z kliniki Arte Derm twierdzą, że najważniejsze jest:

  • by skóra była dokładnie ogolona na obszarze zabiegowym,
  • żeby nie opalać skóry przed wykonaniem epilacji,
  • aby nie wyrywać włosków mechanicznie, czyli za pomocą pęsety, wosku czy depilatora,
  • należy odstawić leki światłoczułe przed wykonaniem zabiegu,
  • nie powinno się korzystać z solarium lub samoopalaczy przed i w trakcie serii zabiegów epilacji laserowej, 
  • przed zabiegiem nie należy stosować kremów, balsamów i innych środków natłuszczających,
  • odstęp pomiędzy zabiegami powinien wynosić co najmniej 4 tygodnie, 
  • w razie pojawienia się jakichkolwiek skutków ubocznych należy od razu zgłosić je specjaliście wykonującemu zabieg. 

Epilacja laserowa Thunder – dlaczego warto wybrać ten zabieg? 

Epilacja laserowa Thunder to przede wszystkim wysoka skuteczność zabiegu. Połączenie dwóch laserów w jednym urządzeniu stanowi idealne rozwiązanie dla osób o różnych kolorach skóry i każdym typie owłosienia. Oczywiście wszystko zależy od stopnia zawartości melaniny w skórze i we włoskach. Im jest jej więcej, tym wiązka lasera jest mocniejsza. Każdy zabieg dopasowywany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. 

Zabieg jest też bardzo szybki w porównaniu z alternatywnymi metodami depilacji. Doświadczony specjalista wykona go w kilka lub kilkanaście minut, w zależności od obszaru zabiegowego.

Najlepsze efekty epilacji laserowej osiągniemy, poddając się serii zabiegów, która umożliwia usunięcie cebulki włosa, ale także trwałe uszkodzenie mieszków włosowych. Zabieg powinien być wykonywany co około 4 tygodnie, gdyż wynika to z cyklu wzrostu włosków. Tylko w trakcie fazy wzrostu włos może zostać trwale usunięty. 

Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie skóry i delikatne opuchnięcie. Nie trzeba się obawiać, to całkiem normalna reakcja skóry. Objawy ustępują samoczynnie w ciągu kilku godzin, dla ich uśmierzenia można stosować kompresy chłodzące na skórę.

Po więcej informacji na temat zabiegu epilacji laserowej Thunder zapraszamy na stronę kliniki Arte Derm w Warszawie! Dowiesz się wszystkiego, co powinnaś wiedzieć przed wykonaniem zabiegu.