Powiększanie ust kwasem hialuronowym – jak długo utrzymuje się efekt?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg cieszący się coraz to większą popularnością. Pozwala osiągnąć takie usta, jakie tylko chcemy! Kiedy powiększanie ust daje pierwsze efekty? Jak długo one się utrzymują?

Spis treści:

  • Powiększanie ust – kiedy pierwsze efekty są widoczne?
  • Powiększanie ust kwasem hialuronowym a trwałość efektu
  • Czy warto zdecydować się na powiększenie ust hialuronem?

Powiększanie ust – kiedy pierwsze efekty są widoczne?

Niektórym wydaje się, że efekt otrzymywany bezpośrednio po powiększaniu ust jest już tym ostatecznym. Nic bardziej mylnego! Po zabiegu usta są jeszcze opuchnięte, czerwone, często również mają ślady po ukłuciach igły. Nie możemy nazywać więc tego ostatecznym rezultatem. Powiększanie ust powoduje opuchnięcia, utrzymujące się przez kilka dni od zabiegu. Ostateczny efekt zabiegu wykonany kwasem hialuronowym widoczny jest dopiero po około 5 dniach. 

Przeprowadzany przez specjalistę zabieg powiększania ust jest w pełni bezpieczny, a opuchlizna oraz tzw. siniaczki są naturalną reakcją naszej skóry oraz ust na wprowadzany igłą kwas hialuronowy. 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym a trwałość efektu

Powiększanie ust może dawać efekty utrzymujące się dłużej, jak i krócej. Standardowe powiększanie ust kwasem hialuronowym daje efekt na 6-12 miesięcy, jednak w dużej mierze jest to również uzależnione od indywidualnych cech organizmu, a w szczególności od szybkości biodegradowalności kwasu hialuronowego. Jeśli chcemy, by efekt powiększonych ust utrzymał się krócej, ponieważ z jakiegoś powodu zależy nam jedynie na chwilowej zmianie, również medycyna estetyczna daje taką możliwość. W zależności od zastosowanej substancji oraz ilości zaaplikowanych środków, efekt może utrzymywać się nawet i przez kilka tygodni. Medycyna estetyczna daje nam wiele możliwości, wystarczy jedynie porozmawiać na ten temat ze specjalistą, przedstawiając mu nasze oczekiwania i pragnienia. 

Z racji tego, że powiększone usta kwasem nie utrzymują się w ten sposób przez dłużej niż rok, zaleca się co jakiś czas powtórzyć zabieg. Jest to jednak indywidualna kwestia i szczegóły należy ustalić ze specjalistą, który przeprowadzał pierwszy zabieg powiększania ust hialuronem. 

Czy warto zdecydować się na powiększenie ust hialuronem?

Coraz więcej kobiet decyduje się na powiększanie ust kwasem. Medycyna estetyczna daje nam wiele możliwości, możemy w szybki sposób pozbyć się kompleksów i defektów. Z tego też powodu warto zdecydować się na powiększanie ust, jednak tylko wtedy, gdy naprawdę nam na tym zależy. 

Decydując się na ten zabieg należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wybór kliniki, w jakiej podejmiemy się powiększania ust. Odpowiednia klinika powinna posiadać profesjonalny sprzęt, a także powinni w niej pracować wykwalifikowani, posiadający odpowiednią wiedzę specjaliści. W innym wypadku zabieg może zostać nieprawidłowo wykonany bądź efekt nie utrzyma się dostatecznie długo. W ten sposób zmarnujemy nie tylko pieniądze, ale także nerwy, a nawet i zdrowie. Podejmując decyzję dotyczącą zabiegu, należy także stosować się do wszelkich zaleceń postawionych przez lekarza. Tylko tak możemy zagwarantować sobie bezpieczeństwo i prawidłowo przeprowadzony zabieg, jak i prawidłowe gojenie się ust po zabiegu. 

Powiększanie ust pozwala pozbyć się kompleksów i poczuć się pewniej. Kwas hialuronowy pozwala osiągnąć naprawdę ciekawe i naturalne rezultaty, wystarczy jedynie wprowadzić odpowiednią ilość kwasu i prawidłowo przeprowadzić zabieg. Warto się na niego zdecydować, jednak należy pamiętać o przeciwwskazaniach, które mówią, kto powinien unikać powiększania ust kwasem hialuronowym. 

W razie innych pytań, skontaktuj się z ekspertami w dziedzinie medycyny estetycznej, np. z Kliniki Miracki w Warszawie.