Zapalenie oskrzeli – objawy, leczenie

Zapalenie oskrzeli – objawy, leczenie

Zapalenie oskrzeli to zapalenie kanalików doprowadzających powietrze do płuc, któremu towarzyszy zwiększone wydzielanie śluzu i jego zastój w świetle oskrzeli. Wydalenie śluzu może złagodzić objawy choroby takie jak duszność, kaszel, brak apetytu.

Bronchitis czyli zapalenie oskrzeli to stan zapalny błony śluzowej wyścielającej kanaliki oskrzelowe. Choroba może występować pod dwoma postaciami: ostrą lub przewlekłą – znacznie trudniejszą do wyleczenia.

Jeśli chcemy szybko wrócić do zdrowia, proponujemy stosować naturalne zabiegi z zastsowaniem roślin leczniczych.

Domowe sposoby na zapalenie oskrzeli

Zapalenie kanalików oskrzelowych wywołuje wydzielanie dużej ilości śluzu, który jest wydalany w postaci wydzieliny. Szybkie usunięcie śluzu przynosi natychmiastową ulgę chorującym, ponieważ dzięki oczyszczeniu dróg oddechowych, znacznie polepsza się przepływ powietrza.

Naturalne metody lecznicze na zapalenie oskrzeli opierają się przede wszystkim na naturalnych składnikach przeciwzapalnych, które łagodzą objawy choroby.

Poniżej przedstawiamy kilka domowych sposobów na zapalenie oskrzeli.

Domowy sposób z użyciem kurkumy

Kurkuma jest jednym z najskuteczniejszych domowych sposobów na złagodzenie objawów zapalenia oskrzeli. Roślina ta pochodzi z Indii, gdzie od czasów starożytnych była wykorzystywana do leczenia rozmaitych chorób.

Kurkumę możemy nabyć w sproszkowanej postaci a sposób jej przygotowania jest bardzo prosty: należy rozpuścić pół łyżeczki przyprawy w 1/2 szklanki ciepłego mleka. Napój powinno się pić trzy razy dziennie między posiłkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *