5 witamin i minerałów pomagających zwiększyć libido.

libido

Czy jakość twojego życia ucierpiała z powodu twojego niskiego popędu płciowego? Cóż, zmniejszenie pożądania seksualnego u kobiet może wynikać z wielu powodów. Badania wykazały, że tabletki antykoncepcyjne obniżają poziom testosteronu (choć niekoniecznie libido) u niektórych kobiet. Poza tym, te inne czynniki libido-zabójcze obejmują depresję, stres, niepokój i niektóre leki na receptę na depresję, nadciśnienie i alergie. Czasami kobiety przed menopauzą zgłaszają również spadek popędu płciowego z powodu niższego poziomu estrogenów. Dodawanie niektórych z tych witamin i minerałów do diety może pomóc w rozwoju libido.

Libido a witamina E

Nazywana również “witaminą seksualną”, witamina E nie tylko pompuje krew i tlen z Twoich regionów skóry, ale również reguluje poziom hormonów płciowych, dzięki czemu Twoje libido zyskuje na sile. Jego właściwości przeciwstarzeniowe sprawiają, że wyglądasz seksownie i czujesz się energicznie. Witamina E pochodzi z orzechów włoskich, żółtek jaj, słodkich ziemniaków, szpinaku, szparagów, ciecierzycy, kasztanów, brokułów, pomidorów i chleba pełnoziarnistego.

Libido a witamina A

libido witaminy skutki uboczne

Ważne jest, aby mieć odpowiedni poziom witaminy A dla produkcji żeńskiego hormonu płciowego i regularnych cykli rozrodczych. Jedz morele, kapustę, marchew, chilli, zielone owoce, grejpfrut, sałatę, mango, paprykę, szpinak, słodki ziemniak, pomidor i arbuz, które są bogate w tę witaminę.

Libido a magnez

Magnez pomaga w produkcji hormonów płciowych, takich jak androgeny i estrogeny, które wpływają na Twoje libido. Badania wykazały, że przyjmowanie suplementów tego minerału może zwiększyć libido. Jeśli niepokój powstrzymuje Cię przed otrzymaniem orgazmu, ten minerał może pomóc, ponieważ ma właściwości uspokajające i relaksujące. Magnez występuje w ryżu, pszenicy, otrębach owsianych, suszonej kolendrze, koperku, szałwii, bazylii, nasion dyni, nasion arbuza, proszku kakaowego, nasion lnu, nasion sezamu, nasion słonecznika, migdałów, nerkowca i melasy.

Libido a witamina C

libido witaminy opinie

Witamina C pomaga syntetyzować seks w produkcji hormonów płodności, takich jak androgen, estrogen i progesteron, a także pomaga się rozbudzić. Witamina C jest wzmacniaczem odporności i utrzymuje Twoje stawy gładkie i wolne od bólu. Witamina C występuje w owocach cytrusowych, truskawkach, kiwi, kantalupie oraz słodkiej i chilli papryce.

Libido a witamina B6 i B3

Przyjmowanie witaminy B6 jest bardzo ważne dla kobiet, zwłaszcza tych, które są przed menopauzą. Witamina B6 reguluje hormony płciowe i zwiększa libido kontrolując podwyższony poziom prolaktyny i regulując produkcję estrogenów, testosteronu, czerwonych krwinek, serotoniny i dopaminy. Banany, awokado, pieczone ziemniaki, twarożek i pomidory dadzą Ci zdrową dawkę witaminy B6.
Witamina B3 lub niacyna, jest kluczem do orgazmów, ponieważ ułatwia i przyspiesza przepływ krwi. Pomaga również gruczołom nadnerczy produkować hormony płciowe. Witamina B3 jest dostępna w brązowym ryżu, chlebie pełnoziarnistym, orzeszkach ziemnych i suszonych pomidorach.