e-Wizyty – ogrom oferowanych benefitów

Dzisiaj taki termin, jak e-Wizyta, nikogo już nie dziwi. Stała się ona standardową usługą oferowaną przez wielu specjalistów, często również dołączana do wielu pakietów medycznych. Początkowe uprzedzenie ludzi o gorszej jakości usług, zaczyna mijać. Pacjenci zauważają ogrom plusów, które one oferują, ale co tak naprawdę sprawia, że e-Wizyty zyskały aż tak na popularności?

Czym jest e-Wizyta?

Jest to konsultacja z lekarzem bądź specjalistą, która udzielana jest za pomocą łącza internetowego lub sieci komórkowej. A co jeszcze jest potrzebne? W sumie niewiele, niezbędny pozostaje sprzęt, a może nim być telefon, laptop czy komputer. Podczas połączenia możemy uzyskać odpowiedź na wszystkie nurtujące nas pytania, bez konieczności wychodzenia z domu.

Co zyskujemy dzięki e-Wizycie?

Konsultacje online generują cały szereg korzyści, zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy. Do nich na pewno możemy zaliczyć:

 • wypisanie recepty,
 • otrzymanie porady medycznej,
 • otrzymanie zwolnienia lekarskiego,
 • skonsultowanie wyników badań.

Często zaraz obok korzyści stricte z punktu widzenia medycznego, występują te, które w równym stopniu zachęcają ludzi do korzystania z wizyt online:

 • dostępność do dużego grona przeróżnych specjalistów w jednym miejscu,
 • oszczędność pieniężna, jak i czasowa, która byłaby niezbędna, aby dotrzeć do gabinetu,
 • zwiększoną dyspozycyjność – wielu specjalistów dostępna jest również w weekendy czy w późnych wieczornych godzinach,
 • komfort psychiczny pacjentów, odbywających spotkania z lekarzem w bezpiecznym dla siebie środowisku.

Jak przebiega i kiedy się sprawdza wizyta online?

Tak naprawdę nie jest to skomplikowanym zabiegiem, często wystarczy:

 • zarejestrować podając swoje podstawowe dane,
 • wybrać specjalistę i interesującą nas usługę,
 • wybrać termin, który nam odpowiada,
 • opłacić wizytę,
 • czekać na kontakt z lekarzem.

Konsultacje niczym nie różnią się od wizyty w gabinecie, potrzebny nam będzie dowód osobisty, aktualne wyniki badań czy informacje o przyjmowanych lekach. Warto połączyć się z gotowym zestawem pytań, które nas nurtują. e-Wizyta szczególnie sprawdzi się przy omawianiu wyników badań, uzyskaniu recepty czy zwolnienia lekarskiego.

Czy otrzymanie recepty podczas wizyty online jest skomplikowane?

Konsultacje online, cechują się dużym bezpieczeństwem oraz szybkością w przypadku otrzymanie recepty przez Internet. Każdorazowo lekarz, przeprowadza wywiad z pacjentem i na jego podstawie decyduje o tym, jakie leki wydać.

Pacjenci często decydują się właśnie na taką formę w przypadku najbardziej naglących sytuacji. Niejednokrotnie dzieje się tak w przypadku antykoncepcji awaryjnej, tzw. tabletka dzień po, w przypadku której czas jej zażycia jest kluczowy. Otrzymanie recepty odbywa się bez konieczności czekania w kolejce na wizytę stacjonarną, a po umówieniu się na e-Wizytę bez problemu można ją otrzymać.

Nie ma nic dziwnego w tym, że wizyty prowadzone online zyskują na coraz to większej popularności. Podczas videorozmowy, rozmowy telefonicznej czy wymianie wiadomości na czacie, można od ręki uzyskać receptę, zwolnienie czy odpowiedź na wątpliwości dotyczące naszego zdrowia. To co wyróżnia e-Wizyty, to wysoki komfort dla pacjenta i dostępność specjalistów w czasie, gdzie w przypadku wizyt stacjonarnych byłoby niemożliwe.