Suplementy, które wpływają na seksualność kobiet.

Suplementy, które wpływają na seksualność kobiet

Zdarza się to prawie wszystkim: Twoje życie seksualne spada i płynie. Twój wiek, stan zdrowia i samopoczucie, mogą mieć na to wpływ. W niektórych sytuacjach, suplementy mogą wpłynąć na seksualność. Ale najpierw musisz spojrzeć na szerszy obraz. Nie wstydź się mówić lekarzowi, co się dzieje.

“Zanim spróbujesz ziół lub suplementu, pomyśl o tym, co możesz dodać lub odjąć od swojego życia: ćwiczenia, utrata masy ciała, leczenie schorzenia lub zmiana leku. To wszystko może pomóc”, mówi Adriane Fugh-Berman, profesor farmakologii na Uniwersytecie Georgetown.

Większość uwagi na temat seksu i suplementów skupia się na mężczyznach. Ale to, co może działać dla mężczyzny, niekoniecznie działa dla kobiety, mówi Fugh-Berman.

Żelazo a seksualność

żelazo a seksualność

Jeśli masz mało żelaza, twoje libido może zwolnić. Obejmuje to pragnienie, pobudzenie i zdolność do posiadania orgazmu.

W jednym z badań, kobiety zauważyły poprawę po tym, jak wzięły żelazo, aby skorygować niedobór tego składnika odżywczego.

Zbyt dużo żelaza jest złe dla ciebie. Ponad 20 miligramów żelaza dziennie może powodować zaparcia i inne rodzaje zaburzeń żołądka. Ponad 60 miligramów naraz może zagrażać życiu.

Buzdyganek naziemny a seksualność

Buzdyganek naziemny to śródziemnomorska roślina owocowa pokrytą kolcami. Ludzie używają owoców, liści lub korzeni rośliny jako lekarstwa. Niektóre preparaty zawierają również inne składniki. W małym badaniu kobiety z niskimi zaburzeniami seksualnymi przyjmowały 7,5 miligramów tej rośliny codziennie przez 4 tygodnie. Powiedzieli, że radzą sobie lepiej ze swoim pożądaniem, libido, pobudzeniem, orgazmem i satysfakcją, a także miały mniej bólu podczas seksu.

Żeń-szeń peruwiański a seksualność kobiet

Żeń-szeń peruwiański a seksualność kobiet

Żeń-szeń peruwiański, jest warzywem korzeniowym z Ameryki Południowej. Jeśli bierzesz antydepresant, który powoduje utratę popędu płciowego, może pomóc, według jednego małego badania.

“Ponieważ jest to jedzenie, prawdopodobnie bezpiecznie jest próbować”, mówi Fugh-Berman. Ale on zaleca pominąć go, jeśli masz zaburzenia hormonalne, ponieważ może podnieść poziom estrogenów. Jeśli masz skutki uboczne o charakterze seksualnym wywołane przez leki przeciwdepresyjne lub inne leki, zapytaj lekarza, czy możesz zmienić lek przed zastosowaniem suplementu.

Azjatycki żeń-szeń a seksualność

Azjatycki żeń-szeń może wzbudzić pożądanie seksualne u kobiet przechodzących menopauzę. W małym badaniu, kobiety zobaczyły poprawę po przyjęciu trzech kapsułek o wadze 1 grama dziennie przez 2 tygodnie. Może to również pomóc w poprawie funkcji erekcji u mężczyzn. W badaniach zazwyczaj stosuje się dawki od 900 do 1000 miligramów dwa do trzech razy dziennie.

To może spowodować bezsenność. Więc nie bierz żeń-szenia, jeśli masz problemy ze snem. Mniej powszechne skutki uboczne obejmują bolesne okresy dla kobiet i biegunkę.

Jeśli brakuje ci energii seksualnej, porozmawiaj ze swoim lekarzem o swoich obawach. Może być wiele różnych przyczyn i są one traktowane w różny sposób. Wzmacniacze seksualne mogą mieć skutki uboczne. Najpierw przedyskutuj swoją sytuację z lekarzem.