Korony Lava – stomatologia estetyczna XXI wieku

https://www.netlekarz.pl

Korony pełnoceramiczne w systemie LAVA to rozwiązanie, które zmienia oblicze stomatologii estetycznej. Wyjątkowe cechy tych uzupełnień protetycznych przekładają się zarówno na łatwiejszy zabieg ich nałożenia, jak i sam komfort noszenia. 

Korony lava — nowa jakość w stomatologii estetycznej 

Dzisiaj pantomograf, skaner wewnątrzustny, DSD to rozwiązania, które dają zupełnie inny komfort pracy w stomatologii estetycznej. Łatwiej pracuje się stomatologom, natomiast to przekłada się również na znacznie lepsze odczucia samego pacjenta. Dla jakości zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej ogromne znaczenie mają także materiały światowej klasy takie jak tlenek cyrkonu, z którego wykorzystuje się do podbudowy koron Lava. Te z kolei jako całość to rozwiązanie zupełnie nowej klasy, które pozwala osiągać niesamowite wyniki podczas pracy nad estetyką uzębienia poszczególnych pacjentów. 

Przede wszystkim system lava umożliwia przygotowanie perfekcyjnie wyglądającej korony lava, która do złudzenia właściwie przypomina naturalnego zęba. Korony cyfrowe lava przygotowywane są w technologii komputerowej, która daje narzędzia do zaprojektowania wyglądającego maksymalnie naturalnie rozwiązania protetycznego. Nic dziwnego, że korony lava sukcesywnie zjednują sobie kolejnych zwolenników. 

Korony pełnoceramiczne lava — czym się wyróżniają? 

Korony cyfrowe lava wyróżniają się jednak nie tylko wyjątkowo naturalnością estetyki stałych uzupełnień protetycznych, ale także wieloma innymi cechami, które sprawiają, że specjaliści wyjątkowo chętnie sięgają po cyfrowe lava korony. W efekcie projektowania uzupełnień lava powstają korony, które: 

  • są biozgodne,
  • nie powodują podrażnień,
  • nie przyczyniają się do wystąpienia alergii, 
  • doskonale się prezentują,
  • są naturalnie transparentne,
  • można perfekcyjnie dopasować do pozostałego uzębienia, 
  • cechuje wysoka szczelność brzeża,
  • wyróżniają się ponadprzeciętną wytrzymałością,
  • mają niską przepuszczalność termiczną.

Korony pełnoceramiczne lava z podbudową z tlenku cyrkonu to produkt najwyższej klasy, który sprawia, że uśmiech zyskuje zupełnie nowy wyraz. System LAVA to gwarancja dopasowania, trwałości i idealnego wyglądu. 

Jak przygotowuje się korony pełnoceramiczne lava?

Korony cyfrowa lava mają jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę, którą z pewnością doceni każdy, kto choć raz przeszedł przez zabieg przygotowania do uzupełnień protetycznych. Przygotowuje się bowiem niezwykle szybko, co pozwala bez zbędnej zwłoki odpowiedzieć na potrzeby pacjenta. 

Na pierwszej wizycie wykonuje się panoramę zębów. Zdejmuje się również trójwymiarowy obraz uzębienia specjalnym skanerem. To pozwala określić kondycję zębów i ewentualną konieczność dodatkowego ich podleczenia. Jeśli nie ma przeciwwskazań, zdejmuje się wyciski uzębienia obu łuków. Wyciski trafiają do pracowni, a w tym samym czasie tworzy się cyfrowy projekt i przystępuje do doszlifowania zębów pod korony lava. Na nie nakłada się korony tymczasowe. 

Kolejny krok to przygotowanie koron lava. Możliwe to jest nawet w ciągu kilku dni od poprzedniej wizyty. Przymiera się korony, dopasowuje je do uzębienia. Ostatni etap to osadzenie koron na odpowiednio przygotowanym wcześniej łuku zębowym. Po kontroli, czy wszystko zostało wykonane zgodnie z założeniami i projektem, można dokonać jeszcze ostatnich korekt. Samo osadzenie trwa około 3 godziny. Po tym czasie pacjent może cieszyć się zupełnie nowym uśmiechem. Wszystko więc obywa się bardzo sprawnie, szybko i zgodnie z założeniami. Pacjent w bardzo krótkim czasie może otrzymać kompleksowe rozwiązanie swoich problemów z uzębieniem.