Kremy do twarzy- który wybrać? wskazówki

kremy-ktory-wybrac-wskazowki-opinie

Większość kobiet i prawie połowa mężczyzn inwestuje w produkty do pielęgnacji skóry, ale wiedza na temat tego, co należy wybierać podczas stymulowania nawy kosmetycznej, może być skomplikowana.

Zapytaliśmy ekspertów o odróżnienie “nadziei w butelce” od produktów, które rzeczywiście dadzą Ci pożądane rezultaty i na co należy zwracać uwagę w przypadku czerwonych flag.

Zrozumienie składników

Duże słowa i długie listy!

Jeśli Twoje oczy trochę rozmyją się, gdy próbujesz rozszyfrować składniki na etykiecie kremu do twarzy, nie jesteś sam.

“Większość kremów ma tak wiele składników o skomplikowanych nazwach, że niemożliwe jest poznanie ich wszystkich”, mówi dermatolog Cara McDonald.

Ale skupienie się na pierwszych pięciu do siedmiu jest najważniejsze, mówi ekspert dermatologii Yousuf Mohammed z University of Queensland Diamantina Institute of Medicine Faculty of Medicine.

Dzieje się tak dlatego, że są one zazwyczaj wymienione w kolejności ich koncentracji.

“Rozbić go na składniki, które są pomocne, a które są szkodliwe [dla danej skóry]. Jeśli znajdziesz coś, co zaboli w pierwszej piątce, to jest to powód do niepokoju”, mówi dr Mohammed.

Usprawnij swoją rutynową pielęgnację skóry

kremy-ktory-wybrac-pielegnacja-forum

Wróćmy do podstaw dobrej pielęgnacji skóry.

Przedmioty, które działają w celu zwiększenia nawilżenia skóry, takie jak gliceryna, powinny znajdować się w trzech lub czterech głównych składnikach.

Można również oczekiwać, że woda, gliceryna, PEG (glikol polietylenowy) i naturalne oleje w najwyższych stężeniach, mówi.

“Jedynym sposobem nawilżania skóry jest utrzymywanie wody, która w przeciwnym razie by uciekła – na przykład gliceryna to robi.

"Wiem, że te długie nazwy chemiczne mogą być przerażające, ale w dzisiejszym świecie nie ma prawie żadnych informacji, których nie można znaleźć w Google".

Substancje drażniące i reakcje alergiczne


Osoby z wrażliwą skórą lub alergią muszą zwracać szczególną uwagę na składniki.

“Jeśli masz skórę wrażliwą lub alergiczną, poszukaj produktów specjalnie do tego stworzonych”, mówi dr McDonald.

“Ogólnie rzecz biorąc, będą mieli znacznie krótsze listy składników. Powinny one być szczególnie paraben – środek konserwujący – i bezzapachowe.”

Witamina A jako słoty środek na piękną cerę

kremy-twarz-witamina-a-d

Często przepisywane przez dermatologów do walki z trądzikiem i zmarszczkami, witamina A jest ceniona za swoje silne właściwości wzmacniające skórę. Jedno z badań przeprowadzonych na Wydziale Dermatologii Uniwersytetu Michigan Medical School of Michigan wykazało nawet, że stosowanie retinolu miejscowo na skórę znacznie poprawiło jakość linii mimicznych i zmarszczek oraz zwiększyło odporność skóry na urazy.

Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, takie jak retinaldehyd, witamina A może być również przydatna w leczeniu wielu problemów skórnych. Badania pokazują, że retynoidy mogą być lecznicze w przypadku powszechnych schorzeń skóry, takich jak łuszczyca, egzema i trądzik.

Witamina A- korzyści dla zdrowia oczu, skóry i kości

Czy naprawdę potrzebujesz nawilżenia?

Ekspozycja na słońce, gorące prysznice i suche mydła mogą wysuszyć naszą skórę. Ale czy krem nawilżający naprawdę pomaga? I czy drogie opcje są naprawdę lepsze niż podstawowe marki supermarketów?
Ale bądź świadomy: produkty bezzapachowe i hipoalergiczne są wprowadzane na rynek jako lepsze dla skóry wrażliwej, ale wiele z tych produktów w rzeczywistości zawiera “substancje zapachowe lub składniki botaniczne”.

I nie wszystkie podrażnienia oznaczają, że musisz przestać używać produktu, wyjaśnia dr McDonald.

“Oczekuje się pewnego podrażnienia w produktach klasy medycznej. Ale wyniki pojawią się, jeśli powoli przekroczysz ten punkt”.

Mówi, że lekkie ukłucia, które ustępują w ciągu kilku minut, łagodne zaczerwienienie, uczucie napięcia i/lub “bardzo łagodny” peeling są powszechne, ponieważ skóra dostosowuje się do nowych składników aktywnych.

“Radzę pacjentom rzucić aplikację co drugi dzień, aż do ustąpienia podrażnienia, a następnie powrócić do codziennej aplikacji.

“Jeżeli podrażnienie się nasila lub charakteryzuje się znacznym swędzeniem lub silnym zaczerwienieniem, produkt należy całkowicie zaprzestać stosowania”.

Witamina A- korzyści dla zdrowia oczu, skóry i kości

Nie daj się nabrać na techniki marketingowe!


Branża kosmetyczna tonie w pustych obietnicach i wprowadzającym w błąd marketingu, ale te domowe prawdy mogą pomóc uniknąć pułapek.

Zarządzaj oczekiwaniami związanymi z przeciwdziałaniem starzeniu się skóry.
Świat kremów do twarzy to “pole minowe”, wyjaśnia Catherine Reid z Australasian College of Dermatologists. Mówi, że to szczególnie trudne, gdy chodzi o kremy przeciwstarzeniowe.

Mówi, że tretinoina jest jedyną naukowo udowodnioną substancją chemiczną zwiększającą zawartość kolagenu w skórze – i jest raczej sklasyfikowanym lekiem niż kosmetykiem.

“Tretinoina o dużej sile działania leczniczego jest najlepszą substancją chemiczną w produktach przeciwstarzeniowych i wymaga recepty. Wiele produktów zawiera retinol, który nie jest tym samym”, mówi dr Reid.

“Retinol występuje w wielu produktach, które nie wymagają recepty i jest znacznie słabszy niż tretinoina.

“Retinol ma niższą skuteczność, ponieważ musi być przekształcony przez enzymy w skórze w kwas retinowy.”

Ochrona przeciwsłoneczna jest równie ważna dla osób o ciemniejszych odcieniach skóry.


Powszechnym i wszechobecnym nieporozumieniem jest to, że ludzie o ciemnej skórze nie potrzebują filtrów przeciwsłonecznych. Oto dlaczego to nieprawda.
Dr McDonald to potwierdza, dodając niacynamid pokazał również, że “zapewnia on szeroki wachlarz ulepszeń w wyglądzie starzejącej się skóry twarzy”.

Ale mówi, że nawet jeśli składniki te są zawarte w kremach, nie są one w “aktywnych stężeniach lub formułach”.

“Muszą one być właściwym składnikiem, w odpowiednim stężeniu, w odpowiednim pojeździe, który ma być dostarczony w odpowiednie miejsce w skórze. Tak więc większość rzeczywistych produktów ma niewiele udowodnionych korzyści.

“Większość składników kremu nie przenika przez skórę i dlatego nie mają one realnej aktywności w zakresie przeciwdziałania starzeniu się skóry”.

Drogie nie znaczy lepsze.

impreskin-jak-dziala-cena

Obietnice anti-aging są często puste, ostrzegali nasi eksperci.
Większość środków nawilżających zawiera duży procent wody, a Ty “często płacisz tylko za perfumy i opakowania”, mówi dr Reid.

“Drogie produkty niekoniecznie są lepsze dla Ciebie, a tanie kremy nawilżające zrobią to samo dla Twojej skóry.”

“Jeśli firma twierdzi, że jest to po raz pierwszy wykorzystywane na świecie, jesteś w zasadzie świnką morską”, mówi.

“W tej branży nie potrzebujesz sprawdzonych badań klinicznych, zanim coś stanie się dostępne.”

Terminy “naturalny” i “ekologiczny” są pojęciami marketingowymi.
Uważaj na “naturalne” i “organiczne”.

Największe nieporozumienie dotyczące kremów do twarzy jest naturalne lub organiczne produkty są lepsze.

“Niestety, są to zazwyczaj tylko terminy marketingowe i nie oznaczają nic w kategoriach zmniejszonego ryzyka lub zwiększonych korzyści”, mówi.

Zastosuj krem przeciwsłoneczny


Wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze filtrów przeciwsłonecznych.

Ponieważ nikt nie ma czasu, aby dowiedzieć się, jak wymówić fenylbenzimidazol, tego lata robimy filtr przeciwsłoneczny prosty.

“Często pytam ludzi, czy jesteś uwięziony na bezludnej wyspie, jaki produkt wziąłbyś pod opiekę swojej twarzy? Wszyscy mówią: “nawilżacz”, mówi.

“Jeśli nie używasz filtra przeciwsłonecznego, marnujesz czas kupując produkty, które twierdzą, że mają właściwości przeciwstarzeniowe, ponieważ promieniowanie UV jest główną przyczyną starzenia się Australii.

Prawidłowo stosować kremy do twarzy

kremy-stosowanie-wskazowki


Właściwa aplikacja kremu do twarzy to przede wszystkim ilość i czas.

“Piętnaście miligramów na 1 centymetr kwadratowy skóry lub kropla wielkości grochu dla obszaru wielkości dłoni”, z wyjątkiem produktów o dużej mocy, takich jak serum, które wymagają mniej.

Mówi, że produkty wspomagające produkcję kolagenu najlepiej jest używać w nocy, kiedy organizm i tak już próbuje to zrobić.

Ten artykuł zawiera jedynie informacje ogólne. Nie należy polegać na niej jako na doradztwie w odniesieniu do konkretnych okoliczności i kwestii, w przypadku których należy uzyskać konkretne, niezależne, profesjonalne doradztwo.