Myślisz o wybielaniu zębów? Te fakty mogą Cię zainteresować

Myślisz o wybielaniu zębów? Te fakty mogą Cię zainteresować

Wybielanie zębów to obecnie wyjątkowo silny trend – nic w tym dziwnego, wszak kto z nas nie marzy o śnieżnobiałym uśmiechu? Piękne, białe zęby to nasza wizytówka, a uśmiech ma znaczenie zarówno podczas rozmowy o pracę, jak i podczas randki. Żółte zęby z przebarwieniami to podobno wystarczający powód, aby zostać skreślonym (zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku). Zastanawiasz się nad wybielaniem zębów? Doskonale! Mamy dla Ciebie kilka przydatnych informacji. Potwierdzamy fakty na ten temat i obalamy mity.

Skuteczne wybielanie? Tylko w gabinecie

Istnieje wiele sposobów na wybielanie zębów. Wśród nich sporym zainteresowaniem cieszą się te domowe, a zatem możliwe do samodzielnego wykonania. Jeśli zastanawiasz się nad tego typu metodami musimy Cię niestety zmartwić. Skuteczność wybielania gwarantuje jedynie profesjonalny zabieg przeprowadzony w gabinecie – stomatologicznym lub ortodontycznym. Poza tym tak specjalistyczne zadania zawsze warto powierzyć w ręce specjalisty. 

Zęby można skutecznie wybielić podczas jednego zabiegu

Najnowocześniejsze metody profesjonalnego wybielania zębów pozwalają uzyskać pożądany efekt już po jednym zabiegu. To dobra wiadomość dla niecierpliwych i wszystkich którzy oczekują natychmiastowych rezultatów. Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie i szybko wybielić zęby, skorzystaj z tzw. wybielania jednoseansowego. Jak dowiedzieliśmy się na orto.info.pl, zabieg ten jest najskuteczniejszy wśród obecnie dostępnych i pozwala na rozjaśnienie uzębienia podczas jednej, trwającej ok. 1,5 godziny wizyty w gabinecie. Podczas zabiegu wykorzystuje się specjalne lampy, których światło wywołuje utlenianie się substancji wybielającej (nadtlenek wodoru) na powierzchni zębów. W ten sposób dochodzi do rozjaśnienia szkliwa – nawet o 14 tonów!

Do zabiegu wybielania zębów trzeba się przygotować

Jednak przygotowania te nie są szczególnie problematyczne. Chodzi tutaj bowiem o usunięcie kamienia – na minimum 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem wybielania. Z kolei na 2 dni przed wizytą w gabinecie trzeba wykluczyć z diety kwaśne napoje. Poza tym, że usunięcie kamienia jest warunkiem przeprowadzenia wybielania zębów, to także konieczna opcja, jeśli chcesz m.in. uniknąć zapalenia dziąseł, czy – w przyszłości – parodontozy. 

Profesjonalny zabieg wybielania daje efekty utrzymujące się nawet do 4 lat

Wybielanie jednoseansowe daje naprawdę długo utrzymujące się rezultaty. W zasadzie jedynie pacjenci, którym zależy na wyjątkowo mocnym efekcie poddają się ewentualnemu drugiemu zabiegowi. Jeśli natomiast będziesz dbać o prawidłową dietę (eliminując m.in. produkty barwiące zęby, jak kawa, czy czerwone wino) właściwą higienę jamy ustnej efekt wybielania utrzyma się od 1 roku do nawet 4 lat od zabiegu. Wiele zależy tutaj także od Twoich indywidualnych predyspozycji w tym zakresie. Naturalna barwa zębów jest bardzo zróżnicowana – od żółtobrunatnej do szaroniebieskiej. Efekt wybielania u każdego pacjenta może zatem być nieco inny.