Najlepsza recepta na zdrowie? Zdrowe odżywianie, sport i ubezpiecznie

Dieta bogata w warzywa to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce być zdrowy. Co jeszcze? Regularne spożywanie posiłków, o stałych porach dnia i w odpowiednim odstępie czasu przed snem. Trawienie pokarmu to obciążenie naszego organizmu, więc warto dokładnie rozplanować nasz codzienny cykl spożywania posiłków. Nawadnianie organizmu (min. 1,5 – 2 l wody dzienne), dieta bogata w błonnik pokarmowy (dla odpowiedniej pracy jelit i trawienia), rozpoczynanie dnia od pożywnego śniadania. Warto te wszystkie elementy zastosować do naszego codziennego życia. Co jeszcze?

Sport! Korzyści? Wydzielanie tzw. hormonów szczęścia czyli endorfin, których poziom wzrasta już po 30 minutach wysiłku fizycznego, zwiększenie wytrzymałości i dostarczenie porcji energii.  A właśnie tyle aktywności każdego dnia średnio potrzebuje nasz organizm. Aktywność fizyczna pozwala zadbać nie tylko o ciało, ale również o sferę psychiczną poprzez rozładowanie negatywnych emocji, redukcję stresu, dając możliwość odciążenia umysłu od myśli związanych z konkretnym problemem. Wszystko dzięki chwili, w którym nasz organizm zajęty jest przez wysiłek fizyczny. A po chwilowym zmęczeniu pojawia się przyjemne uczucie i satysfakcja. Na zdrowie. 

Gdy nasz układ odpornościowy zawiedzie

Aktywny tryb życia, zdrowe odżywianie i wsparcie suplementami diety to jednak nie wszystko. Niestety często infekcje pojawiają się pomimo naszej przezorności i odpowiedniej profilaktyki. Wtedy konieczna jest interwencja lekarza pierwszego kontaktu lub w niektórych przypadkach także specjalisty. Tutaj dochodzi więc kwestia uzyskania skierowania i czekania na pierwszy wolny termin wizyty. To wszystko sprawia, że wyraźnie zniechęceni zastanawiamy się na sensem podjęcia jakiejkolwiek reakcji i skorzystania z opieki medycznej. Rozwiązaniem w tym przypadku jest ubezpieczenie zdrowotne.

Ubezpieczenie zdrowotne

Możliwość skorzystania z prywatnej opieki medycznej jest dzisiaj na wagę złota. Ekspresowy i bezgotówkowy dostęp do lekarzy, specjalistów, badań, zabiegów… W dzisiejszych czasach, w których państwowa służba zdrowia nie zapewnia nam szybkich terminów jest to dużym udogodnieniem.
Co może dać nam ubezpieczenie zdrowotne? Prywatna opieka medyczna to m.in. możliwość:

  • odbycia wizyty w różnych formach (wizyta w placówce czy telemedycyna)
  • zapisania się na konsultację w ciągu kilku dni, a może nawet tego samego dnia
  • dostępu bez limitu do sieci placówek współpracujących z danym towarzystwem ubezpieczeniowym

NNW czyli ubezpieczenie na wszelki wypadek.

Kontuzje, zwichnięcia, załamania to często efekt aktywności sportowej lub po prostu nieszczęśliwego wypadku. W obliczu nagłych, niespodziewanych wypadków, nagłego poważnego zachorowania przyda się z pewnością dodatkowe wsparcie finansowe. Taką pomoc możemy sobie zapewnić wykupując ubezpieczenie NNW. Taka polisa umożliwi m.in. opłatę kosztów rehabilitacji, gdy jest ona koniecznością po nieszczęśliwym wypadku. Ochrona w ramach takiego ubezpieczenia dotyczy zdarzeń w życiu prywatnym i w pracy, przez całą dobę. 

Ubezpieczenie na życie

Oprócz ubezpieczenia zdrowotnego warto pomyśleć również o polisie na życie. Ubezpieczenie na życie może być cennym wsparciem w obliczu sytuacji, których na ogół przewidzieć się nie da. Taka polisa to nie tylko możliwość zabezpieczenia bliskich na wypadek naszej śmierci. Ubezpieczenie na życie to również wsparcie w czasie życia osoby ubezpieczonej poprzez różnego rodzaju świadczenia. Przykład? Wsparcie w przypadku braku zdolności podjęcia pracy po nieszczęśliwym wypadku, różnego rodzaju assistance (domowy czy medyczny), możliwość inwestowania w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe i tym samym szansa na gromadzenie kapitału.