Olejowanie włosów – najważniejsze informacje, które musisz znać!

Olejowanie włosów stało się jednym z najbardziej pożądanych trendów fryzjerskich, które zdobyły rzeszę fanek na całym świecie. I nie ma się co temu dziwić. W końcu to właśnie działanie olejów wpływa korzystnie nie tylko na wzrost włosów, ale również na uzyskanie optymalnej gęstości, jak również piękny blask. Olejowanie możesz wykonać na własną rękę w domu, a co ciekawe, czerpać z tego mnóstwo radości. Co zrobić, by Twoje włosy prezentowały się po olejowaniu nienagannie? Czy istnieje złoty sposób na uzyskanie pięknego efektu odżywionych włosów? Sprawdź je!

Hairloss concept. Argan seeds, oil and hair isolated on a white background.

Olejowanie włosów to kwintesencja kobiecości i uzyskania świetnego blasku włosów. Nic dziwnego, że sam zabieg olejowania zbiera mnóstwo wielbicielek, jak również sprawia, że coraz więcej kobiet myśli poważnie o sięgnięciu po oleje, zamiast po różnorodne odżywki. Olejowanie ma wiele zalet, a przede wszystkim umożliwia wykonanie domowego zabiegu SPA na własną rękę i uzyskania świetnych rezultatów. Czy olejowanie jest trudne i czy może sobie z tym poradzić każda kobieta? Odpowiedź brzmi oczywiście, że tak. Wystarczy dobrać właściwy olej do rodzaju włosa.

Olejowanie w domowych warunkach – to musisz wiedzieć na początek!

Olejowanie nie wymaga ani wielkiego zaangażowania, ani też nakładu pieniędzy. Co prawda konkretne oleje mogą kosztować nieco więcej, ale po pierwsze są wydajne, a po drugie są w stanie zastąpić wszelkie inne produkty do pielęgnacji włosów.

Olejowanie możesz wykonać jednym rodzajem oleju. Wystarczy, że sięgniesz po olej rycynowy, który ma różnorodne działanie na Twoje włosy lub po olej makadamia, który uwielbiają wszystkie włosomaniaczki. 

Musisz wiedzieć, że olejowanie na pewno przyniesie korzystne rezultaty, ale najpierw ustal porowatość włosów. Bo to właśnie od tej cechy włosa zależy to, jaki olej wybierzesz. 

Jaki olej wybrać do konkretnego rodzaju włosa?

Jeśli jesteś właścicielką włosów wysokoporowatych to jedną z korzystnych opcji będzie dla Ciebie wybór oleju: arganowego, ze słodkich migdałów, bawełnianego, kukurydzianego lub z pestek winogron.

Jeśli natomiast posiadasz włosy niskoporowate to korzystniejszą opcją będzie dla Ciebie wybór oleju: kokosowego, czy palmowego. To właśnie te oleje nie są tak ciężkie i wpłyną świetnie na regenerację Twoich zniszczonych włosów.

Czy coś jeszcze powinno Cię zainteresować w kwestii doboru i zastosowania olejów do włosów? Przede wszystkim warto pamiętać o tym, jak zmyć konkretny olej. Miej na uwadze, że każdy taki produkt ma bardzo tłustą konsystencję. W praktyce oznacza to, że do jego zmycia potrzebujesz odżywki, a dopiero później ulubionego szamponu. 

Jeśli dobrze dobierzesz olej to nigdy nie obciąży on włosów. Wręcz przeciwnie sprawi on, że te będą lekkie, delikatne w dotyku i bardzo błyszczące. 

Ciesz się pięknem swoich odżywionych i wyśmienicie zregenerowanych włosów. Miej na uwadze, że to właśnie od tego, jak zaprezentują się Twoje włosy zależy Twoje samopoczucie i konkretny look. 


Po więcej informacji dotyczących tego, jak dbać o włosy sięgnij tutaj: https://ohmyhair.com.pl/