Przeszczep włosów Turcja — dlaczego warto zdecydować się na zabieg za granicą?

Wypadanie włosów to jeden z największych problemów natury estetycznej, dotykających mężczyzn. Na szczęście dzięki zabiegowi transplantacji włosów, można skutecznie przywrócić fryzurę do poprzedniego stanu. Cieszy się on obecnie bardzo dużą popularnością, a coraz więcej osób decyduje się wykonać go nie w Polsce, a w Turcji. Sprawdźmy więc dlaczego tak jest!

Zabieg przeszczepu włosów pod okiem najlepszych specjalistów 

Jeśli chodzi o przeszczepy włosów, Turcja jest nie tylko niewątpliwym liderem w kategorii ilości wykonywanych zabiegów, ale i ich skuteczności. Przyczyny wypadania włosów mogą być różne, jednak tureccy specjaliści doskonale radzą sobie z rekonstrukcją fryzur i to niezależnie od stopnia wyłysienia. A to wszystko dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii transplantacyjnych oraz wysoce wykwalifikowanym specjalistom, którzy przeprowadzają te zabiegi. 

W Turcji najczęściej przeszczep włosów metodą FUE oraz DHI. Cechują się one bardzo krótkim czasem rekonwalescencji, niskim ryzykiem wystąpienia zakażenia, a ponadto są całkowicie bezpieczne dla pacjentów. Co najważniejsze, przeszczep włosów FUE i DHI zapewniają maksymalną skuteczność, a ich efekty są bardzo trwałe. Warto podkreślić też, że tureccy specjaliści transplantacji włosów uznawani są za jednych z najlepszych na świecie. A to wszystko ze względu na wysokie rozwinięcie tego obszaru medycyny na tym właśnie obszarze. 

Atrakcyjna cena przeszczepu włosów 

Osoby zastanawiające się nad przeszczepem włosów często stawiają na Turcję ze względu na niższe ceny zabiegów. I rzeczywiście tak jest! Przeszczep włosów w Turcji jest znacznie tańszy niż w Europie. Przy tym jednak jakość i skuteczność zabiegu jest równa, bądź nawet wyższa niż ta oferowana przez europejskie kliniki. 

Skąd ta różnica w cenie przeszczepu mieszków włosowych? Wynika to przede wszystkim z zupełnie innych norm finansowych, panujących w Turcji. Wszelkie koszty i stawki płac są tam po prostu zdecydowanie niższe niż w Unii Europejskiej. Co więcej, zagraniczni turyści nie muszą też płacić w Turcji podatku medycznego. Ile więc kosztuje przeszczep włosów w Turcji? To już zależy od czynników indywidualnych, takich jak partia przeszczepu, ilość przeszczepianych sekcji, czy też miejsce wykonywania zabiegu. 

Przeszczep włosów i Turcja w jednym? Tylko jak to wszystko załatwić? I tu właśnie pojawia się kolejna ważna zaleta tego rozwiązania, czyli dostępność gotowych pakietów. Przy przeszczepie włosów w Turcji płacimy nie tylko za zabieg, ale i za lot, zakwaterowanie, a czasem nawet i usługi tłumacza.