Choroby i objawy – diagnoza – leczenie – przebieg

Glovo – Polska – opinie – Warszawa – KOD NA 50 ZŁ – WJAD5EC

Glovo - Polska - opinie - Warszawa

Ile może zarobić pracownik Glovo dziennie? Jaka jest opinia tej firmy? Czy warto traktować pracę w Glovo poważnie czy po prostu jako sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy? Czy rejestracja jako osoba pracująca na własny rachunek jest obowiązkowa? Co dzieje się po pierwszych 6 miesiącach pracy w Glovo? Krótko mówiąc, czy jest to praca, czy też nowe niewolnictwo pracy? Po przeprowadzeniu wywiadu z 10 “pracownikami” Glovo, możemy odpowiedzieć na te pytania.

glovo

Co to jest Glovo?

Co to jest Glovo?

Jako pomysł, możemy uznać koncepcję Glovo za innowacyjną. Klient może poprosić o wszystko poprzez zastosowanie: lekarstwa, jedzenie w restauracji, pizze, hamburgery, napoje, a nawet tytoń (w zasadzie wszystko, co mieści się w tej gigantycznej torbie, którą dostawcy noszą na plecach). Zamówienie jest odbierane, a dostawca zabiera je do domu. Bez wątpienia dla klienta jest to wygodny i użyteczny system.

WYKORZYSTAJ KOD – 30 ZŁ NA PIERWSZE ZAMÓWIENIE: 7A1LRGU

Zobacz ile pieniędzy możesz zarobić w Glovo

Glovo - Polska - opinie - Warszawa

Wyobraźmy sobie, ile kosztowałaby firmę flota pojazdów (samochód, motocykl, rowery) oraz dziesiątki lub setki pracowników gotowych i przygotowanych do zaspokojenia całego zapotrzebowania na zamówienia, które mogą pojawić się w godzinach szczytu.

Założyciele Glovo mieli doskonały pomysł biznesowy, minimalizując ryzyko i koszty stałe, ponieważ udało im się nie potrzebować floty własnych pojazdów lub dystrybutorów na liście płac.

Każdy dostawca dba o swoje ubezpieczenie, będąc zobowiązanym do zarejestrowania się jako freelancerzy, jeśli chcą pracować dla Glova. Są oni również odpowiedzialni za konserwację swojego pojazdu, którym może być samochód, motocykl lub rower.

W obliczu niedoboru miejsc pracy, wielu młodych ludzi postrzega Glovo jako sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. W tym sensie, są tacy, którzy mówią, że pod koniec miesiąca można otrzymać wynagrodzenie za życie, chociaż najczęstszą rzeczą, jaką można usłyszeć, jest to, że praca w tej firmie służy jedynie pokryciu pewnych wydatków miesięcznie, ale nie jako sposób na uzyskanie wynagrodzenia za życie, jeśli zaczniemy otrzymywać liczby.

Z drugiej strony, jedna rzecz wydaje się być jasna dla większości konsultowanych “pracowników” Glova: “Jest to praca, której termin ważności upływa 6 miesięcy.

Ani pracownicy, ani freelancerzy.

Kiedy mówimy o pracy w Glovo, nie możemy mówić o samych pracownikach, ponieważ firma nie rejestruje ich w systemie ubezpieczeń społecznych. Jak już powiedzieliśmy, są oni zobowiązani do zarejestrowania się jako osoby pracujące na własny rachunek.

Nie są oni jednak również samozatrudnieni, ponieważ z definicji należą do kategorii “fałszywie samozatrudnionych”, którzy postanowili zarejestrować się jako samozatrudnieni, aby poświęcić swój czas na rzecz jednej firmy.

Niewątpliwie firma ta była w stanie prowadzić dystrybucję bez konieczności zatrudniania jednego pracownika na liście płac.

Jeśli w dowolnym momencie opłaca się pracować w Glovo, jest to pierwszy raz, kiedy młoda osoba jest zarejestrowana jako osoba pracująca na własny rachunek, korzystając z obniżonej stawki 50 EUR miesięcznie jako kwoty dla osób pracujących na własny rachunek. Później, po zakończeniu tej obniżonej stawki, koszt samozatrudnienia wynosi około 300€ miesięcznie, w tym czasie dochód i zarobki z pracy w Głowie muszą być odjęte więcej pieniędzy od kwoty.


Opinie dystrybutorów Glovo

Spotkałem się z różnymi opiniami. Bardzo powszechną skargą większości jest czas, jaki poświęcają oni Glowu, nie mając żadnej dystrybucji.

Jeden z nich powiedział mi, że aby zrozumieć, jak to jest pracować dla tej firmy, musiałem obejrzeć serię Black Mirror. Mimo to powiedział, że aby zapłacić za studia, musiał próbować pracować w tej firmie, aby zarobić dodatkowe pieniądze.

Niektórzy byli trochę szczęśliwsi, mówiąc, że zarabiają 300, 500, a nawet 600 euro miesięcznie. Zgadzają się, że najszczęśliwsi są ci, którzy dostarczają rowery.

“Jeśli zamierzasz całkowicie poświęcić się Glowu na 6 miesięcy, radzę każdemu, kto chce zacząć, aby przygotował się do poświęcenia mu godzin i nigdy nie myślał o zrobieniu tego samochodem. Jeśli możesz jeździć na motocyklu lub na rowerze, możesz przyzwoicie pokryć swoje wydatki”, powiedział jeden z konsultantów, który w poprzednim miesiącu zarobił 450 euro, pracując średnio 4 godziny dziennie przez 5 dni w tygodniu.

Dlaczego nie warto pracować nad Glovo samochodem?

Dlaczego nie warto pracować nad Glovo samochodem?

W momencie, w którym włożysz swój samochód, możemy być zaślepieni, aby zobaczyć dochód brutto i pomyśleć, że jest to dochód netto, kiedy prawdą jest, że musisz odjąć dzienne wydatki na benzynę i zużycie pojazdu.

Są tacy, którzy mówią, że wydają od 10 do 20 euro benzyny za każdy dzień, który wydają na Glovo, chociaż prawdą jest, że firma płaci również kwotę za każdą dystrybucję, dodając kilka centów do kwoty za każdy kilometr, który dystrybutor musi zrobić.

Do tego musimy dodać ukryte koszty, którymi byłoby zużycie pojazdu, do którego zamierzamy przejechać więcej kilometrów, większe prawdopodobieństwo wystąpienia nieszczęść, kary za ruch drogowy oraz korekty lub naprawy.

Ile zarabiasz pracując w Glovo?

Chociaż zależy to od wielu czynników, nie ma określonej średniej w zależności od dnia, liczby zamówień i liczby dostawców w godzinach szczytu. Jednak spośród pracowników, z którymi się konsultowano, znalazłem minimum 25 EUR dziennie i maksimum 134 EUR. Najczęściej spotykane liczby to zazwyczaj od 30 do 60 euro, do których należy dodać koszty, jeśli takie istnieją.

Krótko mówiąc, czy opłacalna jest praca w Glovo?

Szczerze mówiąc, mimo że nie do końca zgadzamy się z tym rodzajem pracy, prawda jest taka, że jeśli się spieszy się finansowo i nie ma innego wyjścia, jak zawsze mówimy, lepiej mieć złą pracę niż nie mieć żadnej pracy.

Oprócz niedogodności związanych z zarejestrowaniem się jako osoba pracująca na własny rachunek, dobrym pomysłem może być skorzystanie z obniżonej kwoty osób pracujących na własny rachunek przez pierwsze 6 miesięcy i poświęcenie się tej pracy jako sposób na zdobycie dodatkowych pieniędzy, aby pomóc Ci dać sobie paliwo ekonomiczne na okres, gdy te 6 miesięcy się skończy.

Może być nawet doskonałym uzupełnieniem innego działania lub podczas kształtowania jakiegoś projektu.

Co najbardziej podoba mi się w tym pomyśle o pracy?

Daje to setkom młodych i nie tak młodych ludzi możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy bez zbyt wielu komplikacji.

A co najmniej mi się podoba w Glovo?

Model pracy, który otwiera się wraz z tzw. gospodarką opartą na współpracy, gdzie firmy bogacą się kosztem tworzenia niskiej jakości i niestabilnych form pracy, co z kolei szkodzi firmom, które do niedawna oferowały średnio stabilne miejsca pracy o bardziej godziwych warunkach pracy.

Nie jest to temat dzisiejszy, ale za każdym razem, gdy mówię o nim w pewnych kręgach, niektórzy mówią mi, że staję się stary i przestarzały, kiedy prawda jest taka, że jestem świadomy, iż to, co wielu nazywa postępem, staje się małym opóźnieniem, które będzie miało konsekwencje w perspektywie średnioterminowej.